Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia KHL

Cehlárik s asistenciou, Avangard Omsk napriek tomu skončil porazený

Peter Cehlárik, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Prvé body v sezóne vybojoval Severstaľ Čerepovec so slovenským útočníkom Adamom Liškom, ktorý vyhral nad Admiralom Vladivostok 3:2 po predĺžení.

Moskva 8. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Peter Cehlárik si pripísal v stredajšom stretnutí KHL asistenciu, jeho Avangard Omsk však prehral na ľade Dinama Moskva 2:5. Štyrmi bodmi (2+2) prispel k výhre domácich kapitán Vadim Šipačov. Tím z ruskej metropoly si aj po treťom zápase v novej sezóne drží stopercentnú bilanciu a so šiestimi bodmi vedie Západnú konferenciu.

Barys Nur-Sultan sa po úvodných dvoch prehrách dočkal prvého víťazstva v ročníku. Kazašský tím zdolal Amur Chabarovsk 3:2 a preskočil svojho súpera v tabuľke Východnej konferencie.

Prvé body v sezóne vybojoval aj Severstaľ Čerepovec so slovenským útočníkom Adamom Liškom, ktorý vyhral nad Admiralom Vladivostok 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil osem sekúnd pred koncom extra času Vladislav Kodola. Nečakane zaváhal SKA Petrohrad, ktorý podľahol Avtomobilistu Jekaterinburg 2:4.

KHL - streda:

Barys Nur-Sultan - Amur Chabarovsk 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 2. Valk, 6. Asetov, 23. Šestakov - 23. Zyrjanov, 59. Galuzin

Ak Bars Kazaň - CSKA Moskva 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 29. Kagarlickij - 54. Guskov, 65. Dahlbeck

Severstaľ Čerepovec - Admiral Vladivostok 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 16. Geraskin, 46. J. Morozov, 65. Kodola - 3. Rih. Bukarts, 32. Verba

SKA Petrohrad - Avtomobilist Jekaterinburg 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Góly: 29. Händemark, 45. Burdasov - 11. Makejev, 16. Macek, 25. S. Da Costa, 50. Spooner

Dinamo Moskva - Avangard Omsk 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 20. a 24. Šipačov, 34. Petunin, 55. J. Zajcev, 57. Raševskij - 22. Gricjuk, 40. Tolčinskij (CEHLÁRIK)

Dinamo Riga - Traktor Čeľabinsk 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)
Góly: 25. Skvorcovs - 19. a 44. Pulkkinen, 4. Hyka, 22. Kulik, 27. Tertyšnyj, 30. Sedlák