< sekcia KHL

Dinamo Riga zdolalo Medveščak 5:1, s gólom Hossa aj Haščák

Dinamo Moskva Foto: TASR/Martin Baumann

V zostave obhajcu Gagarinovho pohára chýbal slovenský obranca Dominik Graňák, ktorý sa zotavuje po zlomenine nohy.

Moskva 26. februára (TASR) - Slovenskí hokejisti Marcel Haščák a Marcel Hossa sa zapísali do streleckej listiny pri víťazstve svojho Dinama Riga nad Medveščakom Záhreb v stredajšom zápase KHL. Lotyšský tím triumfoval 5:1.

Hossa sa presadil v 31. minúte, keď v oslabení vyrovnal na 1:1. Jeho krajan Haščák strelil gól na 3:1 v 48. minúte. Dinamo si po triumfe upevnilo postavenie na piatej priečke v tabuľke Západnej konferencie.

V stretnutí medzi Levom Praha a Donbassom Doneckom sa dostal do hry aj brankár Ján Laco, ktorý vystriedal v 5. minúte Michaela Leightona po druhom góle v jeho sieti. Za svoj chrbát pustil v ďalšom priebehu ešte dva puky, Donbass tak prehral v Prahe 1:4.

Hokejisti Dinama Moskva zvíťazili na ľade Traktoru Čejlabinsk 5:3. V zostave obhajcu Gagarinovho pohára chýbal slovenský obranca Dominik Graňák, ktorý sa zotavuje po zlomenine nohy.

Dinamo strhlo víťazstvo na svoju stranu tromi gólmi v tretej tretine a so ziskom 108 bodov suverénne vedie nielen tabuľku Západnej konferencie, ale aj celej KHL.

Z cenného víťazstva 5:3 tešili aj hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ, ktorí otočili nepriaznivé skóre duelu s Avtomobilistom Jekaterinburg.

sumáre:

Traktor Čeljabinsk - Dinamo Moskva 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)

Góly: 26. Kosticyn, 38. Chistov, 53. Glinkin - 26. Jalasvaara, 38. Glazačev, 42. Rjazancev, 45. Cvetkov, 60. Pestuško

Metallurg Magnitogorsk - Víťaz Podolsk 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 26. Soloduchin, 35. Berďjukov

Salavat Julajev Ufa - Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 27. Pihlström, 62. Makarov - 2. Paršin

AK Bars Kazaň - Neftechimik Nižnekamsk 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)

Góly: 7. Obuchov, 12. Obuchov, 17. Tereščenko, 28. Petrov, 34. Stapleton, 48. Pesonen, 54. Varnakov - 10. Polygalov, 11. Polygalov, 45. Koukal

Severstaľ Čerepovec - Jugra Chanty Mansijsk 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 8. Černov, 33. Nikoncev, 47. Černov, 60. Nikoncev - 21. Smoleňák

Lokomotiv Jaroslavľ - Avtomobilist Jekaterinburg 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Góly: 28. Konkov, 30. Galimov, 35. Platt, 46. Holos, 60. Averin - 1. Simakov, 23. Deveaux, 42. Viklund

SKA Petrohrad - Avangard Omsk 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Góly: 21. Červenka, 42. Tichonov, 47. Ponikarovskij - 1. Kosticyn, 18. Kalinin, 23. Berdnikov, 57. Perežogin

CSKA Moskva - Spartak Moskva 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 25. Neprajev, 49. Filppula - 36. Wandell

Atlant Mytišči - Barys Astana 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Góly: 7. Šmejlov, 8. Radulov, 19. Šmejlov, 45. Arťuchin, 49. Radulov - 21. Dawes

Dinamo Riga - Medveščak Záhreb 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Góly: 32. HOSSA, 37. Bukarts, 48. HAŠČÁK, 54. Ozolinš, 59. Darzinš - 2. Linglet

LEV Praha - Donbass Doneck 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Góly: 1. Azevedo, 5. Zackrisson, 19. Vrána, 33. Thörnberg - 14. Bartulis