< sekcia KHL

V moskovskom derby podľahol CSKA Dinamu, Omsk s Cehlárikom víťazne

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Hráči Avangardu Omsk zvíťazili na ľade Dinama Riga 4:3 po predĺžení, hoci po dvoch tretinách prehrávali 0:3.

Moskva 28. decembra (TASR) - Hokejisti Severstaľu Čerepovec v zostave so slovenským útočníkom Adamom Liškom prehrali v utorňajšom zápase KHL s Viťazom Moskovská oblasť 2:3 po predĺžení.

Hráči Avangardu Omsk vo svojom strede s Petrom Cehlárikom zvíťazili na ľade Dinama Riga 4:3 po predĺžení, hoci po dvoch tretinách prehrávali 0:3. O zisku dvoch bodov pre sibírsky tím rozhodol v 63. minúte Corban Knight. V moskovskom derby podľahol CSKA Dinamu 3:4.

KHL - sumáre:

Dinamo Riga - Avangard Omsk 3:4 pp (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Góly: 15. Zile, 22. Švanenbergs, 30. Meija – 46. a 59. Kaski, 50. Gricjuk, 63. Knight

Severstaľ Čerepovec - Viťaz Moskovská oblasť 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 26. Pilipenko, 53. Nattinen – 11. a 20. Starkov, 64. Aaltonen

CSKA Moskva - Dinamo Moskva 3:4
(0:0, 2:1, 1:3)
Góly: 27. Dahlbeck, 38. Grigorenko, 50. Sorkin - 32. a 55. Lindberg, 52. Galijev, 58. Pedan

Jokerit Helsinki - Červená hviezda Kchun-lun 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)
Góly: 24., 44. a 59. Jensen, 3. a 36. Holm, 28. Turunen, 39. Kossila - 35. Werek

HC Soči - Traktor Čeľabinsk 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Góly: 1. Točickij, 37. Glotov - 7. Kapustin, 18. Pulkkinen, 20. Hyka, 50. Stas