< sekcia KHL

Magnitogorsk deklasoval Chabarovsk s triom Slovákov, hetrik Zaripova

Brankár Mettalurgu Magnitogorsk Vasilij Košečkin. Foto: KHL.ru

Už sú známe dva výsledky dnešných zápasov KHL.

Moskva 25. septembra (TASR) - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk triumfovali vo štvrtkovom dueli KHL nad Amurom Chabarovsk presvedčivo 7:2 aj vďaka hetriku elitného krídelníka Danisa Zaripova. Premožiteľa tak nenašli už vo ôsmom stretnutí v rade a naďalej sú priebežne na čele Východnej konferencie. V aktuálnej sezóne zaváhali doposiaľ iba raz, keď nestačili na začiatku doma na bratislavský Slovan 2:3.

Amur, v ktorého drese korčuľovalo aj trio slovenských útočníkov Rastislav Špirko, Marcel Haščák a Michel Miklík, viedol po góloch Orlova na ľade obhajcu Gagarinovho pohára po prvej tretine 2:0. Druhú časť však hostia z Ďalekého východu nezvládli, prehrali ju 0:5 a po ďalších dvoch inkasovaných góloch v tej tretej napokon ťahali za kratší koniec.

Pokovič sa tešil z víťazstva
Ľubomír Pokovič sa na striedačke Dinama Minsk tešil z víťazstva 3:1 na ľade Severstaľu Čerepovec. Bieloruskému tímu patrí po troch triumfoch v rade 5. priečka v tabuľke Západnej konferencie. Dôvod na víťaznú radosť nemal Dušan Gregor. S Admiralom Vladivostok stratil ďalší dobre rozohratý zápas, keď po dvoch tretinách na ľade nováčika Jokeritu Helsinki držal nerozhodný stav 3:3. Jeho zverenci však inkasovali v záverečnej časti hry až štyri góly a napokon prehrali 3:7.

Riga padla v nájazdoch

V záverečnom súboji štvrtkového programu prehralo Dinamo Riga s Viťazom Podoľsk 0:1 po nájazdoch. O ten rozhodujúci sa postaral švédsky krídelník Mario Kempe. V drese domácich sa nepredstavil Milan Jurčina, ktorého trápi svalové zranenie na nohe.

štvrtok - sumáre:

Metallurg Magnitogorsk - Amur Chabarovsk 7:2 (0:2, 5:0, 2:0)

Góly: 27. Zaripov, 31. Osala, 32. Zaripov, 33. Platonov, 38. Pare, 42. Pare, 43. Zaripov - 9. Orlov, 18. Orlov

Avtomobilist Jekaterinburg - Sibir Novosibirsk 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 11. Bumagin, 17. Simakov - 9. Karavajev, 28. Alexejev, 63. Hersley

CSKA Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)

Góly: 7. Billins, 10. Zajcev, 12. Da Costa, 20. Da Costa, 37. Stas, 51. Arťuchin - 8. Hennessy, 14. Sexton, 56. Chochrjakov

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Minsk 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 33. Monachov - 37. Cheechoo, 40. Linglet, 60. Ellison

HK Soči - Dinamo Moskva 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 15. Babenko

Torpedo Nižnij Novgorod - Lada Togliatti 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 15. Wolski, 19. Salminen, 60. Krasnoslobodcev

AK Bars Kazaň - Metallurg Novokuzneck 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Petrov - 17. Stoa, roz. nájazd Komaristij

Jokerit Helsinki - Admiral Vladivostok 7:3 (1:1, 2:2, 4:0)

Góly: 10. Aaltonen, 22. Karalahti, 28. Moses, 43. Moses, 45. Huhtala, 52. Hagman, 58. Omark - 8. Sigarjov, 38. Bergfors, 40. Ušenin

SKA Petrohrad - Atlant Mytišči 5:4 (2:1, 3:2, 0:1)

Góly: 4. Panarin, 7. Ponikarovskij, 28. Červenka, 31. Martensson, 37. Panarin - 8. Černov, 25. Voronin, 35. Engqvist, 45. Sošnikov

Dinamo Riga - Viťaz Podoľsk 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)