Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 15. jún 2024Meniny má Vít
< sekcia KHL

Podkonický bude asistent trénera v Avangarde Omsk

Na snímke hore zľava tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay, asistenti Andrej Podkonický a Peter Frühauf v zápase B-skupiny Slovinsko - Slovensko na 86. Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige 21. mája 2023. Foto: TASR - Martin Baumann

Podkonický ako hráč pôsobil v Rusku v tíme Viťaz Čechov v sezóne 2007/2008.

Omsk 31. mája (TASR) - Andrej Podkonický bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť ako asistent trénera v ruskom klube Avangard Omsk. Účastník KHL o tom informoval na svojom oficiálnom webe. Podkonický bol v uplynulom ročníku člen trénerského štábu v bratislavskom Slovane a vo funkcii asistenta pôsobil v slovenskej reprezentácii.

"Hľadali sme progresívneho trénera s perspektívou, ktorý má schopnosti na prácu s našimi obrancami. Podkonický vyhral dvakrát slovenský titul, má bohaté skúsenosti s reprezentáciou i bronzovú olympijskú medailu. Pôsobil ako asistent i ako hlavný tréner, špecializuje sa na rozvoj obrancov a hru v oslabení. Veľa času venuje analyzovaniu videa, taktike, má rád prácu s mladými hráčmi. Dôležité je aj to, že hral v Rusku, hovorí po rusky a anglicky. Podpisom Podkonického sme skompletizovali trénerský štáb pre budúcu sezónu," uviedol na klubovej stránke Anton Kurjanov, generálny manažér Avangardu. Omsk vypadol v uplynulej sezóne v semifinále play off KHL s AK Bars Kazaň 1:4 na zápasy.

Štyridsaťpäťročný Podkonický ako hráč pôsobil v Rusku v tíme Viťaz Čechov v sezóne 2007/2008. Ako asistent trénera bol pri slovenskej reprezentácii od roku 2018, v úlohe hlavného kouča viedol HKM Zvolen (2018 až 2002) i Slovan Bratislava (2021/22).