< sekcia KHL

KHL: Amur Chabarovsk zvíťazil nad Neftechimikom Nižnekamsk

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Amur Chabarovsk - Neftechimik Nižnekamsk 3:0

Moskva 20. februára (TASR) - Hokejisti Dinama Moskva zvíťazili v sobotu na ľade Jokeritu Helsinki 5:4 po predĺžení v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Jednou asistenciou k tomu prispel aj slovenský obranca Michal Čajkovský, keď v 47. minúte prihral v presilovke českému útočníkovi Dmitrijovi Jaškinovi na vyrovnávajúci gól na 3:3. Dinamo vyhralo štvrtýkrát za sebou.

Spartak Moskva dokázal otočiť zápas na ľade najlepšieho mužstva ligy Kazane a vyhrať 3:2 po predĺžení. V bránke Spartaka nechýbal Július Hudáček, ktorý si pripísal 16 zákrokov.

Amur Chabarovsk zvíťazil nad Neftechimikom Nižnekamsk 3:0. V drese hostí sa predstavil aj slovenský útočník Libor Hudáček.

Torpedo Nižnij Novgorod - Avangard Omsk 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 34. Čechovič, 43. Varnakov - 7. Chudinov, 50. Kaski, 65. Kostin

Ak Bars Kazaň - Spartak Moskva 2:3 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 6. Da Costa, 43. Wikstrand - 51. Nikoncev, 58. Hanzl, 63. Rylov

Lokomotiv Jaroslavľ - SKA Petrohrad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 32. Rafikov, 60. Kraskovskij - 11. Kemppainen

CSKA Moskva - Dinamo Riga 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly: 37. Korostelev - 30. Scarlett, 31. Stoľarov, 33. Rihards Bukarts, 60. Indrašis

Salavat Julajev Ufa - Červená hviezda Kchun-lun 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
Góly: 7. a 32. Kadejkin, 6. Manninen, 7. Baškirov, 56. Koledov - 42. a 44. Fram, 38. Collins, 38. Foo

Jokerit Helsinki - Dinamo Moskva 4:5 pp (0:1, 3:0, 1:3 - 0:1)
Góly: 37. a 40. Sklenička, 32. Pakarinen, 51. O'Neill - 20. Briukvin, 45. Pääjärvi, 47. Jaškin (ČAJKOVSKÝ), 60. Sergejev, 62. Kagarlickij

Dinamo Minsk - Traktor Čeľabinsk 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 28. Mitchell, 56. Falkovskij, 61. Prince - 34. a 49. Bailen

Amur Chabarovsk - Neftechimik Nižnekamsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 3. Rasskazov, 16. Butuzov, 34. Archipov