< sekcia KHL

Na snímke radosť hráčov Spartaku Moskva po víťazstve nad Jokeritom Helsinki, 7. decembra 2020. Foto: FB/KHL

Bakoš pomohol vyhrať Spartaku Moskva, tím najproduktívnejšieho Slováka prehral a je na chvoste tabuľky.

Moskva 7. decembra (TASR) – Slovenský hokejový útočník Martin Bakoš rozhodol o triumfe Spartaka Moskva v pondelňajšom zápase KHL nad Jokeritom Helsinki 3:2 po predĺžení.

Tridsaťročný krídelník najprv v 16. minúte asistoval na úvodný gól duelu a v prvej minúte predĺženia zaznamenal víťazný zásah. Spartak tak ukončil trojzápasové čakanie na triumf a tabuľke Západnej konferencie sa posunul na siedme miesto, keď preskočil svojho pondelňajšieho súpera.

Bakoš odohral v prebiehajúcej sezóne 26 stretnutí, v ktorých zaznamenal deväť presných zásahov a sedem asistencií. K dôležitému triumfu prispel aj jeho krajan v bránke Spartaka Július Hudáček, ktorý zlikvidoval 27 striel a mal 93,1% úspešnosť zákrokov.

Jeho mladší brat Libor Hudáček zaznamenal gól a asistenciu v súboji dvoch najhorších tímov Východnej konferencie, ale jeho Neftechimiku Nižnekamsk to na body nestačilo.

Predposledný klub prehral doma s poslednou Červenou hviezdou Kchun-lun tesne 4:5 a nebodoval už v troch stretnutiach. L. Hudáčka môže tešiť aspoň osobná forma, keďže v 28 zápasoch nazbieral 24 bodov (11+13) a je najproduktívnejší spomedzi slovenských hráčov v súťaži.

Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk zvíťazili v pondelňajšom zápase KHL na ľade Salavatu Julajev Ufa 3:1. Posledný tím na západe Dinamo Riga ukončil päťzápasovú sériu prehier, keď prekvapujúcu triumfoval na pôde druhého tímu tabuľky SKA Petrohrad 4:3 po nájazdoch.

Sumáre:

Salavat Julajev Ufa – Metallurg Magnitogorsk 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 25. Hartikainen – 4. Plotnikov, 53. Rasmussen, 60. Plotnikov

Neftechimik Nižnekamsk – Červená hviezda Kchun-lun 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)
Góly: 17. Volgin, 19. Rantakari (L. HUDÁČELK), 21. Chafizov, 42. L. HUDÁČEK – 15. Werek, 21. Foo, 31. Wong, 37. Shinkaruk, 48. Werek

SKA Petrohrad – Dinamo Riga 3:4 pp a sn (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. Morozov, 11. Strömwall, 27. Strömwall – 26. Maione, 32. Lipon, 52. Indrašis, rozh. nájazd: Darzinš

Spartak Moskva – Jokerit Helsinki 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 17. Talalujev (BAKOŠ), 21. Kulik, 61. BAKOŠ – 19. Joensuu, 21. Savinainen