< sekcia KHL

KHL: Barys Nursultan prehral s Avandgardom Omsk 2:5

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Hokejisti Neftechimiku Nižnekamsk so slovenským útočníkom Liborom Hudáčkom prehrali vo štvrtkovom súboji KHL s favorizovaným CSKA Moskva 2:4.

Moskva 19. novembra (TASR) – Hokejisti Neftechimiku Nižnekamsk so slovenským útočníkom Liborom Hudáčkom prehrali vo štvrtkovom súboji KHL s favorizovaným CSKA Moskva 2:4. Hudáček ako center elitnej formácie domácich odkorčuľoval takmer 17 minút, bránku súpera ohrozil tromi strelami, svoje doterajšie 17-bodové konto, ktoré z neho robí lídra produktivity tímu, však nerozšíril.

Naopak, bod si pripísal obranca Dinama Moskva Michal Čajkovský po prihrávke na jeden z troch gólov českého útočníka Dmitrija Jaškina, ktorými prispel k jasnému víťazstvu moskovského tímu nad Dinamom Riga 6:1.

Hokejisti Avandgardu Omsk uspeli vo štvrtkovom dueli KHL na ľade Barysu Nursultan. Druhý tím Východnej konferencie zvíťazil 5:2, pričom dvomi gólmi sa o to postaral Denis Žernov. Center druhého útoku hostí otvoril i uzavrel skóre zápasu.

Hokejisti Amuru Chabarovsk zdolali v úvodnom štvrtkovom stretnutí KHL Metallurg Magnitogorsk 2:1 po predĺžení. Oba góly domácich strelil český útočník Hynek Zohorna.

KHL - štvrtok:

Amur Chabarovsk - Metallurg Magnitogorsk 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 4. a 62. H. Zohorna – 27. Čibisov

Barys Nursultan – Anadgard Omsk 2:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Lilja, 46. Gurkov - 5. a 54. Žernov, 9. Jakupov, 17. Jemelin, 39. Semjonov

Neftechimik Nižnekamsk - CSKA Moskva 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

15. Čivilev, 48.Porjadin – 14. Popov, 22. Maksimov, 27.Svetlakov, 52. Loktionov

Lokomotiv Jaroslavľ – Jokerit Helsinki 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 24. Ohtamaa – 16. Pudas, 19. Tolvanen, 28. O'Neill, 38. Joensuu

Ak Bars Kazaň - Torpedo Nižnij Novgorod 7:5 (2:1, 2:1, 3:3)

Góly: 11., 19. a 58. Tichonov, 29. Galijev, 32. Voronkov, 56. Judin, 20. Liamkin - 3. Miele, 30. Shenfeld, 43. Szwarz, 53. Čechovič, 60. Pajgin

Dinamo Minsk - HK Soči 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 11. Protas, 20. Prince, 63. Kozun - 6. Šmeljov, 57. Rudenkov

Dinamo Moskva - Dinamo Riga  6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Góly: 11., 22. a 45. Jaškin (na druhý ČAJKOVSKÝ), 8. Šipačov, 45. Mironov, 47. Bryzgalov – 29. Mitchell