< sekcia KHL

KHL: Čeľabinsk vyhral v Magnitogorsku 3:2

Ilustračná snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

Hostia vyrovnali osem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

Moskva 27. februára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský si v záverečný deň základnej časti KHL vylepšil osobné štatistiky, keď pomohol gólom a asistenciou k víťazstvu svojho Dinama Moskva na ľade Červenej hviezdy Kchun-lun 5:1. Dinamo vyhralo šiesty duel za sebou a v Západnej konferencii obsadilo tretie miesto. Dvadsaťosemročný bek nazbieral v sezóne dvanásť gólov a šestnásť asistencií.

Július Hudáček nezabránil prehre Spartaka Moskva na domácom ľade s Viťazom Podoľsk 3:5. Slovenský brankár zneškodnil 22 striel a mal 84,62-percentnú úspešnosť zákrokov. Spartak, v ktorého drese pôsobí aj útočník Martin Bakoš, mal už pred sobotňajším duelom istotu postupu z ôsmeho miesta Západnej konferencie. Aj na východe bolo o postupujúcich rozhodnuté už pred posledným hracím dňom základnej časti.

Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk prehrali na domácom ľade s Traktorom Čeľabinsk 2:3 po predĺžení. Hostia vyrovnali osem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času a po 47 sekundách predĺženia rozhodol o ich triumfe Iľja Karpuchin.

V 1. kole play off proti sebe nastúpia na východe Kazaň (1) a Nižnij Novgorod (8), Omsk (2) s Jekaterinburgom (7), Magnitogorsk (3) s Barysom Nursultan (6) a Ufa (4) s Čeľabinskom (5). Na Západe sa vytvorili dvojičky CSKA Moskva (1) - Spartak Moskva (8. - J. Hudáček, Bakoš), Petrohrad (2) - Dinamo Minsk (7), Dinamo Moskva (3 - Čajkovský) - Čerepovec (6 - Liška) a Jaroslavľ (4) - Jokerit (5).

KHL - sobota:

Metallurg Magnitogorsk – Traktor Čeľabinsk 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 16. Košelev, 30. Mozjakin – 25. Polygalov, 60. Kravcov, 61. Karpuchin

Avtomobilist Jekaterinburg - Sibir Novosibirsk 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 2. Setdikov, 39. Šarov, 49. Vl. Ušenin, 52. Šarov

Avangard Omsk - Barys Nursultan 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 17. Kovaľčuk, 21. Tolčinskyj, 42. Tolčinskyj, 55. Zernov, 60. Činachov - 3. Paňukov, 41. Dietz

HK Soči - Severstaľ Čerepovec 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)

Góly: 36. Garajev, 40. Glotov - 8. Vovčenko, 10. Alexejev, 19. Makejev, 41. Kapustin

Lokomotiv Jaroslavľ – Salavat Julajev Ufa 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)

Góly: 24. Osipov, 25. Rafikov, 36. Alexejev, 39. Marčenko – 19. Amirov

Ak Bars Kazaň – CSKA Moskva 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 31. Sergejev

Červená hviezda Kchun-lun - Dinamo Moskva 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 11. Šaškov – 8. Igumnov, 24. Kučerjavenko, 31. Tarasov, 46. ČAJKOVSKÝ, 49. Jaškin (ČAJKOVSKÝ)

Neftechimik Nižnekamsk - Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 5. Galuzin, 40. Porjadin, 61. Osipov – 26. Čechovič, 31. Austin

SKA Petrohrad – Dinamo Minsk 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 17. Galimov, 19. Aaltonen, 27. Morozov, 55. Galimov – 43. Mosaljov, 43. Paré

Spartak Moskva – HC Viťaz 3:5 (2:0, 1:2, 0:3)

Góly: 3. Talalujev, 15. Zlobin, 30. Nikoncev – 25. Grebenščikov, 34. Bardakov, 51. Popov, 58. Daugavinš (TS), 60. Danforth