< sekcia KHL

KHL: Dinamo Minsk zdolalo Barys Nursultan 5:4 po predĺžení

Na snímke hokejisti Dinama Minsk. Foto: TASR - Michal Svítok

O rozhodujúci zásah sa v 31. sekunde predĺženia postaral kanadský kapitán bieloruského tímu Rob Klinkhammer.

Moskva 5. septembra (TASR) - Hokejisti Dinama Minsk si v novom ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) pripísali druhé víťazstvo, po kontumačnom proti Jokeritu uspeli tentokrát na ľade a Barys Nursultan zdolali 5:4 po predĺžení.

Po druhej tretine viedli pohodlne 4:1, no v tretej dvadsaťminútovke trikrát inkasovali. O rozhodujúci zásah sa v 31. sekunde predĺženia postaral kanadský kapitán bieloruského tímu Rob Klinkhammer svojím druhým gólom v zápase.

Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg zvíťazili nad Spartakom Moskva 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 24. minúte obranca Michail Mamkin.

KHL - sobota:

Avangard Omsk - Dinamo Moskva 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 3. Šumakov, 17. Boucher - 12. Briukvin

Dinamo Riga - Jokerit Helsinki 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 10. Dzierkals - 20. Lehtonen, 32. Schroeder, 59. Pakarinen

Lokomotiv Jaroslavľ - Amur Chabarovsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 24. Lander, 49. Pääjärvi

Torpedo Nižnyj Novgorod - Sibir Novosibirsk 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Góly: 4. Gončaruk, 8. Austin, 15. Kloos, 37. Szwarz - 6. Sajustov, 28. O'Dell, 50. Korotkov

Dinamo Minsk - Barys Nursultan 5:4 pp (0:0, 4:1, 0:3 - 1:0)

Góly: 27. a 61. Klinkhammer, 26. Kozun, 29. Demkov, 40. Šarangovič - 40. Sagadejev, 41. Starčenko, 55. Michailis, 58. Dietz

Severstaľ Čerepovec - Salavat Julajev Ufa 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 47. Dumbadze - 9. a 48. Kadejkin, 17. Kugryšev, 35. Muchamadullin,

Avtomobilist Jekaterinburg - Spartak Moskva 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 24. Mamkin