< sekcia KHL

KHL: Hudáčkov Nižnekamsk prehral napriek štyrom gólom

Na snímke hráči Sibiru Novosibirsk v zápase s Nižnekamskom, 26. januára 2021. Foto: FB/KHL

Magnitogorsk zvíťazil na ľade Jekaterinburgu 5:3, keď rozhodol dvoma gólmi v záverečných dvoch minútach.

Moskva 26. januára (TASR) – Ani gól a asistencia slovenského hokejistu Libora Hudáčka nestačili k bodovému zápisu Neftechimiku Nižnekamsk. Hudáčkov tím prehral v utorkovom zápase KHL na ľade Sibiru Novosibirsk 4:6. Slovenský útočník skóroval v 32. minúte, keď znížil na 2:3. Nižnekamsku patrí predposledná priečka vo Východnej konferencii.

Salavat Julajev Ufa vyhral na ľade Amuru Chabarovsk tesne 2:1. V tabuľke Východnej konferencie mu patrí štvrtá pozícia, Amur zostal na desiatej priečke. Duel sledovalo v Platinum Arene 2444 divákov.

Magnitogorsk zvíťazil na ľade Jekaterinburgu 5:3, keď rozhodol dvoma gólmi v záverečných dvoch minútach. Naplno bodoval v piatom stretnutí za sebou a je tretí na východe.

KHL – utorok:

Avtomobilist Jekaterinburg – Metallurg Magnitogorsk 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Góly: 5. Zborovskyj, 13. Litovčenko, 44. Golyšev – 30. a 59. Rasmussen, 1. Beck, 41. Čibisov, 60. Kulemin

Barys Nursultan – Traktor Čeľabinsk 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 33. Petuchov, 52. Orechov – 12. Byvaľcev, 34. Kalinin, 35. Kravcov

HC Sibir Novosibirsk – Neftechimik Nižnekamsk 6:4 (3:1, 1:3, 2:0)
Góly: 2. a 39. Gurkin, 12. Šarov, 16. Komarov, 45. Li, 60. Milovzorov – 20. Volgin, 32. L. HUDÁČEK, 34. Abrosimov, 35. Enlund (L. HUDÁČEK)

Amur Chabarovsk – Salavat Julajev Ufa 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 28. Šarov - 6. Platt, 44. Hartikainen