< sekcia KHL

Liška a Bakoš asistovali pri víťazných góloch svojich tímov v KHL

Na snímke Adam Liška, archívna foto. Foto: TASR – František Iván

Pre Lišku to bol prvý bod v súťažnej sezóne.

Moskva 7. septembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Adam Liška prispel asistenciou k víťazstvu domáceho Severstaľu Čerepovec nad Sibirom Novosibirsk 2:1 v pondelkovom zápase KHL. Na začiatku tretej tretiny sa podieľal na víťaznom góle spoluhráča Jindřicha Abdula. Pre Lišku to bol prvý bod v súťažnej sezóne.

Asistenciu si pripísal aj Martin Bakoš zo Spartaka Moskva, ktorý mal prsty vo víťaznom góle Joriho Lehteräu z 52. minúty na ľade mestského rivala Dinama. Spartak dokázal otočiť skóre a vyhral v derby 3:1. Pre Bakoša to bol druhý bod v tomto ročníku (1+1). Za domácich nastúpil v obrane ďalší slovenský reprezentant Michal Čajkovský.

Avangard Omsk deklasoval Amur Chabarovsk 8:2 a po troch zápasoch vedie tabuľku Východnej konferencie s plným počtom 6 bodov.

KHL - pondelok:

Severstaľ Čerepovec - Sibir Novosibirsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 7. Kodola, 41. Abdul (LIŠKA) – 27. Jokipakka

Dinamo Moskva – Spartak Moskva 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Góly: 32. Jefremov – 46. Višnevskij, 52. Lehterä (BAKOŠ), 60. Radil

Dinamo Minsk – Salavat Julajev Ufa
3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Góly: 7. Protas, 8. Prince, 50. Demkov – 11. a 30. Markus Granlund, 17. Chochriakov, 40. M. Vorobjov

CSKA Moskva – Barys Nursultan 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 8. Mamin, 11. Svetlakov, 37. Slepyšev – 17. Michajlis

Avangard Omsk – Amur Chabarovsk 8:2 (1:1, 5:1, 2:0)
Góly: 33. a 36. Šumakov, 11. Boucher, 21. Dedunov, 31. Kaski, 35. Tolčinskij, 49. Sekáč, 54. Pokka – 19. Vl. Ušenin, 38. Gorškov