< sekcia KHL

KHL: Liška prispel gólom a asistenciou k triumfu Čerepovca

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Novosibirsk prekvapujúco zdolal doma druhý najlepší tím súťaže Traktor Čeľabinsk 2:0. V obrane domácich nechýbal slovenský obranca Michal Čajkovský.

Moskva 24. októbra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Adam liška si v drese Severstaľu Čerepovec pripísal tretí gól v sezóne. Jeho tím zvíťazil v nedeľnom dueli KHL na klzisku Barysu Nur-sultan 5:1. Liška v 19. minúte otvoril skóre, v 56. min si pripísal aj asistenciu pri góle na 4:1 pre hostí.

Novosibirsk prekvapujúco zdolal doma druhý najlepší tím súťaže Traktor Čeľabinsk 2:0. V obrane domácich nechýbal slovenský obranca Michal Čajkovský. Sibir je stále mimo priečok znamenajúcich play off, no naplno bodoval už v druhom stretnutí v rade.

Hráči CSKA Moskva vyhrali na ľade Admiralu Vladivostok 2:1. O triumfe hostí rozhodol v druhej tretine Sergej Plotnikov.

Amur Chabarovsk po predchádzajúcich štyroch prehrách zabral naplno. Vo svojej hale si poradil s Dinamom Minsk 3:0. Čistým kontom s 32 zákrokmi sa zaskvel brankár domácich Jevgenij Alikin.

KHL - nedeľa:

Sibir Novosibirsk - Traktor Čeľabinsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 39. Shore, 50. Šarov

Barys Nursultan - Severstaľ Čerepovec 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 45. Šestakov - 19. LIŠKA, 33. Stenqvist, 51. Geraskin, 56. Rooba (LIŠKA), 59. Kodola

Amur Chabarovsk – Dinamo Minsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 13. Pedan, 23. Šarov, 54. Nikolišin

Admiral Vladivostok – CSKA Moskva 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. Šulák - 11. Sergejev, 36. Plotnikov