< sekcia KHL

KHL: Liška skóroval, no Čerepovec v Ufe prehral

Na archívnej snímke Adam Liška. Foto: TASR - Martin Baumann

Čerepovec prehral druhý zápas za sebou.

Moskva 19. januára (TASR) - Gól slovenského útočníka Adama Lišku nestačil Severstaľu Čerepovec na úspech, v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prehral na ľade Ufy 2:4. Liška v 28. minúte poslal svoj tím do vedenia 2:1, no domáci tromi gólmi duel otočili. Čerepovec prehral druhý zápas za sebou, no drží v Západnej konferencii miesto zaisťujúce play off.

Slovenský brankár Július Hudáček nastúpil v zápase proti lídrovi Západnej konferencie CSKA Moskva, no jeho Spartak Moskva prehral o gól 1:2. Hudáček pokryl 12 striel. Jeho brat Libor v drese Nižnekamska asistoval vo 4. minúte pri úvodnom góle na ľade Nižného Novgorodu, no domáci potom strelili sedem gólov a hladko triumfovali.

KHL - utorok:

Torpedo Nižnij Novgorod - Neftechimik Nižnekamsk 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)

Góly: 12. Pajgin, 15. Žafiarov, 16. Ručkin, 17. Michejev, 22. Šenfeld, 27. Miele, 42. Kloos - 4. Chajrullin (L. HUDÁČEK)

Červená hviezda Kchun-lun - Amur Chabarovsk 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 18. Nikolišin, 42. Fram - 33. Jordán, 51. Gorškov, 65. Golubev

Ak Bars Kazaň - Dinamo Riga 4:5 pp (2:2, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 2. a 4. Safonov, 35. a 57. Lukojanov - 2. Svanenbergs, 5. Scarlett, 28. Rihards Bukarts, 35. Stoľarov, 45. Lipon

Viťaz Podoľsk - Sibir Novosibirsk 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 11. Tedenby, 19. Danforth, 60. Jeřábek - 42. Demidov

HK Soči - Dinamo Minsk 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 8. Šmeľov, 35. Kolgotin - 18. Falkovskij, 42. Mitchell, 65. Gorbunov

Jokerit Helsinki - Barys Nursultan 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Góly: 43. Grant - 52. a 57. Valk, 19. Varone, 60. Sagadejev

CSKA Moskva - Spartak Moskva 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 15. Leipsic, 59. Andronov - 23. Talalujev

Traktor Čeľabinsk - Avangard Omsk 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Góly: 40. Osnovin, 45. Bailen - 1. Zernov, 12. Bereglazov, 22. Jakupov

Metallurg Magnitogorsk - Lokomotiv Jaroslavľ 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 14. Prochorkin, 38. Dronov, 48. Karpov, 57. Nekolenko - 22. Lander

Avtomobilist Jekaterinburg - SKA Petrohrad 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

Góly: 8. Daciuk - 27. Burdasov, 33. Morozov, 38. Grošev

Salavat Julajev Ufa - Severstaľ Čerepovec 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Góly: 29. a 52. Granlund, 25. Alexejev, 31. Hartikainen - 11. Kapustin, 28. LIŠKA