< sekcia KHL

KHL: Metallurg Magnitorgorsk porazil HK Soči 6:0 v nedeľňajšom zápase

Na snímke gól Metallurgu. Vľavo brankár Jaroslav Janus, vpravo Mário Bližňák (Slovan) a uprostred strelec gólu Dmitrij Černych (Metallurg), archívna snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Výhru si pripísal aj Neftechimik Nižnekamsk, ktorý zdolal Viťaz Podoľsk 4:3.

Moskva 6. septembra (TASR) – Hokejisti Ak Bars Kazaň zvíťazili nad SKA Petrohrad 3:2 po predĺžení v nedeľňajšom domácom stretnutí KHL. Hostia dotiahli dvojgólový náskok Kazane, vyrovnať sa im podarilo v hre bez brankára 29 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. V prvej minúte predĺženia rozhodol o víťazstve domácich Nigel Dawes.

Výhru si pripísal aj Neftechimik Nižnekamsk, ktorý zdolal Viťaz Podoľsk 4:3. Domáci Nižnekamsk, za ktorý nenastúpil slovenský útočník Libor Hudáček, si vytvoril už v prvej tretine trojgólový náskok, hostia necelé tri minúty pred koncom vyrovnali skóre. Na štvrtý gól domácich už odpovedať nedokázali.

KHL - nedeľa:

Neftechimik Nižnekamsk – Viťaz Podoľsk 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)

Góly: 12. Graborenko, 13. Rantakari, 18. Volgin, 59. Kučerjavenko – 31. Tedenby, 52. Malychin, 58. Siomin

Metallurg Magnitorgorsk – HK Soči 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Góly: 9. a 35. Nestrašil, 38. a 56. Beck, 31. Karpov, 45. Lamikko

Traktor Čeľabinsk – Červená hviezda Kchun-lun 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 13. Kalinin, 46. Lazarev, 44. Kravcov – 60. Nikolišin

Ak Bars Kazaň - SKA Petrohrad 3:2 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 27. Galiev, 51. Cormier, 61 Dawes - 52. Kuzmenko, 60. Burdasov