< sekcia KHL

Dinamo Moskva a Petrohrad vedú v sériách 2:0, Ufa doma zaváhala

Tomáš Záborský. Foto: TASR/Martin Baumann

Úlohu favorita potvrdil Metallurg Magnitogorsk, ktorý v prvom súboji štvrťfinále Východnej konferencie zdolal na svojom ľade Admiral Vladivostok.

Moskva 8. marca (TASR) - Hokejisti Salavatu Julajev Ufa v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Záborským nestačili v úvodnom zápase 1. kola play off KHL doma na Torpedo Nižnij Novgorod a podľahli mu 1:3. Hostia sa tak v sérii hranej na štyri víťazné stretnutia ujali vedenia 1:0.

Úlohu favorita potvrdil Metallurg Magnitogorsk, ktorý v prvom súboji štvrťfinále Východnej konferencie zdolal na svojom ľade Admiral Vladivostok 3:1. Hráči Barysu Astana zvíťazili nad Avtomobilistom Jekaterinburg 3:2 až vďaka gólu Romana Savčenka zo začiatku druhého predĺženia. Slovenský obranca v službách kazašského tímu Kristián Kudroč si odsedel na trestnej lavici štyri minúty.

O tesnom triumfe Dinama Moskva nad Lokomotivom Jaroslavľ (2:1) rozhodol dvoma gólmi Maxim Solovjov. Obhajca titulu tak vedie vo štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie 2:0 na zápasy. Rovnaký náskok si na domácom ľade vybudoval SKA Petrohrad, ktorý si v sobotu poradil s CSKA Moskva hladko 5:1.

Ukrajinský tím Donbass Doneck v zostave s obrancom Petrom Podhradským si poradil s lotyšským Dinamom Riga 3:1 a takisto zvýšil vedenie v sérii na 2:0. V domácej bránke dostal pred Jánom Lacom prednosť Michael Leighton, slovenské duo v útoku hostí Marcel Hossa - Marcel Haščák sa bodovo nepresadilo. Lepšie tabuľkové postavenie po základnej časti potvrdil aj pražský Lev, ktorý zdolal Medveščak Záhreb i v druhom domácom stretnutí, tentoraz 5:2. Prvý gól českého zástupcu strelil slovenský útočník Lukáš Cingeľ.

Hokejisti Jugry Chanty-Mansijsk zvíťazili v úvodnom stretnutí Pohára nádeje vo Východnej konferencii na ľade Amuru Chabarovsk 4:2.