< sekcia KHL

KHL: Radil sa vracia z NHL do Európy, opäť bude hrať za Spartak Moskva

Slovenský hokejista Peter Čerešnák (vpravo) a Čech Lukáš Radil počas záverečnej prípravy na majstrovstvá sveta v rámci série Euro Hockey Challenge 9. apríla 2015 v Jihlave. Foto: TASR/Michal Svítok

V KHL už Radil hral tri sezóny práve za Spartak, v období rokov 2015-2018 patril ku kľúčovým postavám tímu.

Moskva 1. júna (TASR) - Český hokejista Lukáš Radil sa po skončení zmluvy v San Jose vracia z NHL do Spartaka Moskva. O návrate 29-ročného útočníka do KHL už dlhší čas špekukovali ruské médiá, terat jeho príchod potvrdil na klubovom webe generálny manažér Alexej Žamnov.

Radil ukončil dvojročné pôsobenie v zámorí. V drese Sharks odohral vrátane play off dokopy 56 zápasov. V tomto ročníku si pripísal 14 štartov bez bodového zisku, väčšinu sezóny strávil na farme "žralokov" San Jose Barracuda v AHL. Sharks obsadili v základnej časti posledné miesto v Západnej konferencii a po reštarte súťaže nebudú pokračovať v netradičnej vyraďovačke.

V KHL už Radil hral tri sezóny práve za Spartak, v období rokov 2015-2018 patril ku kľúčovým postavám tímu. V nasledujúcom ročníku bude v moskovskom tíme spoluhráčom slovenských legionárov Júliusa Hudáčka a Martina Bakoša. Informoval o tom portál tn.cz.