< sekcia KHL

KHL: Rybár zlikvidoval 40 striel, Minsk vyhral nad Spartakom Moskva

Na snímke brankár Slovenska Patrik Rybár, Erik Černák (Slovensko) a Anthony Mantha (Kanada), archívne foto. Foto: TASR - Martin Baumann

V zápase Ak Bars Kazaň - Avtomobilist Jekaterinburg (5:4) zažiaril kanadský útočník Jordan Weal, autor štyroch gólov domáceho tímu.

Moskva 6. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Adam Liška prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Severstaľu Čerepovec nad Metallurgom Magnitogorsk 5:2 v sobotnom zápase KHL.

Severstaľ rozhodol o deviatom triumfe za sebou v úvodnej tretine, keď v rozpätí necelých desiatich minút strelil štyri góly. Dvakrát sa proti najlepšiemu tímu celej súťaže presadil Vladislav Kodola, po jednom zásahu pridali Daniil Vovčenko a Roberta Rooba, pri ktorého góle si pripísal Liška druhú asistenciu. V 59. minúte slovenský krídelník strelou do prázdnej bránky počas power play súpera spečatil triumf domáceho tímu.

Severstaľ sa vďaka famóznej šnúre výhier vyšplhal v tabuľke Západnej konferencie na tretiu priečku za Jokerit Helsinki a SKA Petrohrad.

Patrik Rybár si v bránke Dinama Minsk pripísal 40 zákrokov a mal veľký podiel na víťazstve 4:3 po predĺžení nad Spartakom Moskva. V zápase Ak Bars Kazaň - Avtomobilist Jekaterinburg (5:4) zažiaril kanadský útočník Jordan Weal, autor štyroch gólov domáceho tímu.

Severstaľ Čerepovec - Metallurg Magnitogorsk 5:2 (4:0, 0:2, 1:0)

Góly: 7. Kodola, 12. Kodola, 15. Vovčenko, 16. Rooba (LIŠKA), 59. LIŠKA – 22. Minulin, 22. Zernov

Spartak Moskva - Dinamo Minsk 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 18. Virtanen, 25. Čebykin, 46. Virtanen – 2. Alistrov, 24. Strömwall, 38. Bujnickij, 61. Tedenby

Ak Bars Kazaň - Avtomobilist Jekaterinburg 5:4 (1:1, 1:1, 3:2)

Góly: 5. Weal, 24. Weal, 46. Lukojanov, 56. Weal, 60. Weal – 12. Blacker, 28. Macek, 43. Macek, 55. Rylov

Červená hviezda Kchun-lun - Sibir Novosibirsk 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 52. Fram - 1. Šarov, 4. Litovčenko, 42. Kručinin