< sekcia KHL

CSKA Moskva si poradila s Helsinkami

Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok

Omsk získal všetky body v súboji proti Magnitogorsku a vedie Východnú konferenciu i celú ligu.

Moskva 28. septembra (TASR) - Hokejisti CSKA Moskva otočili v záverečnej tretine duel na ľade Jokeritu Helsinki a zvíťazili 4:2. Víťazný gól strelil v 58. min útočník štvrtého útoku Andrej Svetlakov. Do prázdnej bránky pridal ešte poistku Dmitrij Samorukov. CSKA vedie Západnú konferenciu o bod pred duom SKA Petrohrad a Dinamo Minsk.

Čerepovec, v zostave aj so slovenským útočníkom Adamom Liškom, zdolal Kazaň 3:2 po predĺžení. Omsk získal všetky body v súboji proti Magnitogorsku a vedie Východnú konferenciu i celú ligu.

KHL - nedeľa:

Severstaľ Čerepovec - Ak Bars Kazaň 3:2 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 52. a 65. Vovčenko, 36. Abdul - 48. Fisenko, 58. Galimov

Avangard Omsk - Metallurg Magnitogorsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 34. Knight, 60. Šumakov

Traktor Čeľabinsk - Dinamo Minsk 2:3 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 33. Kosov, 41. Bailen - 11. a rozhodujúci sam. nájazd Demkov, 16. Klinkhammer,

Jokerit Helsinki - CSKA Moskva 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Góly: 6. Joensuu, 28. Savinainen - 1. Slepyšev, 44. Andronov, 58. Svetlakov, 60. Samorukov

Torpedo Nižnyj Novgorod - Neftechimik Nižnekamsk 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Góly: 3. a 18. Gončaruk, 52. Belevič, 55. Wideman, 56. Šenfeld - 60. Poriadin