< sekcia KHL

SKA Petrohrad si pripísal víťazstvo, Jokerit Helsinki porazil 3:1

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Omsk, v ktorého drese nastúpil aj slovenský útočník Peter Cehlárik, sa presadil až v 55. minúte strelou Nikitu Sošnikova do pravého horného rohu bránky.

Moskva 3. decembra (TASR) – V piatkovom zápase KHL zvíťazili hráči Ak Bars Kazaň nad Avangardom Omsk 3:1. Duel sa hral v rámci série KHL World Games v Dubaji v Coca Cola Aréne.

Prvý gól strelili hráči Kazane v 31. minúte, keď dostal puk za chrbát českého gólmana Šimona Hrubca Arťom Galimov. V 44. minúte zabezpečil dvojgólové vedenie tretiemu tímu tabuľky Východnej konferencie strelou do odkrytej bránky americký obranca Steven Kampfer. Na 3:0 pre Ak Bars zvýšil jedenásť minút pred koncom po rýchlej akcii Michail Gluchov.

sumáre:

Avangard Omsk – Ak Bars Kazaň 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 55. Sošnikov - 31. Galimov, 44. Kampfer, 49. M. Gluchov

SKA Petrohrad – Jokerit Helsinki 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 7. Burdasov, 28. Moisejev, 56. Kuzmenko – 27. Junttila

HC Víťaz Podolsk – HC Dinamo Minsk 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Góly: 3. Ojamäki, 23. Rasskazov – 21. Beck, 30. Strömwall, 49. Tedenby, 56. Voronin, 60. Voronin