< sekcia KHL

Magnitogorsk zdolal Soči a slávil 13. triumf v sérii

Na archívnej snímke hráči Metallurgu Magnitogorsk. Foto: FB/KHL

Traktor Čeľabinsk zvíťazil na ľade Admiralu Vladivostok 4:3 po predĺžení a nájazdoch.

Moskva 11. októbra (TASR) - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk natiahli svoju víťaznú šnúru už na 13 duelov, v pondelňajšom zápase KHL uspeli na ľade HK Soči 3:1. Dvanásťkrát po sebe pritom získali plný počet bodov a vedú Východnú konferenciu i celú súťaž. Za Soči nastúpil v prvom útoku aj Martin Bakoš, no do kanadského bodovania sa nezapísal.

Traktor Čeľabinsk zvíťazil na ľade Admiralu Vladivostok 4:3 po predĺžení a nájazdoch. Hostia prehrávali necelých päť minút pred koncom riadneho času 1:3, no dokázali vyrovnať a v nájazdoch rozhodol o ich triumfe fínsky útočník Teemu Pulkkinen. Čeľabinsk tak natiahol víťaznú sériu na päť stretnutí a patrí mu druhá priečka vo Východnej konferencii.

sumár:

Metallurg Magnitogorsk - HK Soči 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 4. a 60. Čibisov, 38. Goldobin - 53. Jakimov

Admiral Vladivostok - Traktor Čeľabinsk 3:4 pp a sn (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Ševčenko, 4. Lugin, 35. Lugin - 28. Abramov, 56. Jarullin, 60. Sedlák, rozh. nájazd: Pulkkinen

Lokomotiv Jaroslavľ - Dinamo Moskva 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 8. Polunin, 22. Korškov, 47. Barancev - 44. Klinkhammer

Avangard Omsk - Avtomobilist Jekaterinburg 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 45. a 46. Briukvin, 59. Knight - 45. Da Costa

Torpedo Nižnij Novgorod - Severstaľ Čerepovec 2:3 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 29. Ťanulin, 42. Čechovič (HRIVÍK) - 34. a 37. Mojsejev, rozhodujúci sam. nájazd Kodola

CSKA Moskva - Spartak Moskva 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 20. Plotnikov