< sekcia KHL

Slovan Bratislava získal českého útočníka Nedorosta

Na snímke tréner Rostislav Čada Foto: TASR/Martin Baumann

Tréner Rostislav Čada sa na začiatku prípravy na ľade vyjadril, že by rád svoj tím posilnil ešte o jedného centra do prvého útoku.

Bratislava 1. augusta (TASR) - Ďalšou novou tvárou v šatni Slovana Bratislava by sa mal stať český hokejový útočník Václav Nedorost. Podľa portálu iDnes.cz sa už s vedením slovenského účastníka KHL dohodol na zmluve. Klub potvrdil záujem o hráča, ale rokovania ešte nie sú podľa neho uzavreté.

"O Václava Nedorosta máme pochopiteľne záujem. Aktuálne prebiehajú rokovania s jeho agentom. V prípade, že pôjde všetko tak ako má, zmluvu by mohol podpísať na začiatku budúceho týždňa," uviedol pre oficiálnu webstránku Slovana generálny manažér "belasých" Maroš Krajči.

Tridsaťdvaročný Nedorost pôsobil v uplynulých dvoch sezónach v Donbasse Doneck, klub však pre nestabilnú situáciu na východnej Ukrajine nebude v novej sezóne účinkovať v prestížnej nadnárodnej súťaži a tak si hráč musel hľadať nový angažmán. V Slovane sa má podľa vlastných slov hlásiť v pondelok.

Nedorost, ktorý doteraz trénoval doma v Českých Budějoviciach, ponuku Slovana s radosťou privítal. "Chcel som zostať v KHL, čo sa podarilo. Ponuke zo Slovana som rád, pretože tam panuje parádna atmosféra. Ľudia tam dokážu z hráčov 'vyždímať' lepší výkon. Už sa do Bratislavy teším," uviedol pre iDnes.cz.

Tréner "belasých" Rostislav Čada sa na začiatku prípravy na ľade vyjadril, že by rád svoj tím posilnil ešte o jedného centra do prvého útoku. Nedorost, ktorý má na konte aj 99 štartov v zámorskej NHL, dokáže nastupovať na tomto poste.

Nedorost je podobne ako ďalší slovanista Michal Vondrka odchovancom českobudejovického hokeja. Po držiteľovi dvoch zlatých medailí zo svetového šampionátu do 20 rokov siahlo v roku 2000 v 1. kole draftu zo 14. miesta Colorado Avalanche, kde odohral dve sezóny. V NHL má tiež skúsenosti z tímu Florida Panthers.

Kariéra rýchlonohého korčuliara pokračovala od sezóny 2004/2005 v Európe. Po piatich sezónach v najvyššej českej súťaži smerovali kroky Nedorosta do KHL. Postupne obliekal dresy Metallurgu Novokuzneck, Levu Poprad a posledné dva ročníky strávil v Donbasse Doneck, kde patril ku kľúčovým hráčom mužstva. V minulej sezóne zaznamenal v 43 zápasoch KHL 23 bodov za 14 gólov a deväť asistencií.