< sekcia KHL

Špirko s troma asistenciami, Laco inkasoval len raz

Na snímke Rastislav Špirko Foto: FOTO TASR/Michal Svítok

Moskva 30. septembra (TASR) - Slovenský útočník Rastislav Špirko zaznamenal v utorkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Amurom Chabarovsk a Severstaľom Čerepovec tri asistencie, ani tento jeho individuálny výkon ale nepomohol domácemu tímu k bodom. Amur podľahol 4:5 a zapísal si štvrtú prehru v rade. V drese Chabarovska sa predstavili aj Špirkovi krajania Michel Miklík a Marcel Haščák, bodovo sa však nepresadili.

V ďalšom stretnutí si Admiral Vladivostok vedený slovenským trénerom Dušanom Gregorom poradil na domácom ľade s Torpedom Nižnij Novgorod 4:1. Admiral prehrával od 5. minúty po góle Wojteka Wolského 0:1, no vďaka vydarenej tretej tretine a dvom presným zásahom švédskeho útočníka Niclasa Bergforsa duel otočil a prerušil tak sériu troch prehier.

Siedmy zápas v rade vyhrali hokejista CSKA Moskva, keď získali tri body na ľade Novosibirska. Víťazný gól na 3:2 strelil v 58. minúte útočník Alexander Radulov. CSKA je s jedinou prehrou na druhom mieste Západnej konferencie o tri body za suverénnym Petrohradom. Aj v ďalších zápasoch sa darilo hosťom. Líder Východnej konferencie Metallurg Magnitogorsk vyhral v Jekaterinburgu 4:1 a vo výbornej forme hrajúci Avangard Omsk zvíťazil v Čeljabinsku 4:2.

Víťazstvo 2:1 na ľade Jugry Chanty Mansijsk vychytal po výbornom výkone Ján Laco. Slovenský brankár v službách Barysu Astana zaznamenal 34 úspešných zásahov a inkasoval len jeden gól, keď ho v poslednej minúte riadneho času prekonal český útočník Lukáš Kašpar.

Ufa vyhrala na ľade Lady Togliatti 2:0, keď čisté konto za 28 zákrokov zaznamenal bieloruský brankár Vitalij Kovaľ. Nižnekamsk sa ujal vedenia v súboji s Kazaňou už v 15. sekunde a po prvej tretine viedol 2:0, ale nakoniec prehral 2:3.

Dinamo Moskva potvrdilo úlohu favorita a v zápase bohatom na góly zdolalo Viťaz Podolsk 6:4.