< sekcia KHL

Ufa zdolala Magnitogorsk a v sérii znížila na 1:2, Záborský skóroval

Na snímke útočník slovenskej hokejovej reprezentácie Tomáš Záborský Foto: TASR/Martin Baumann

Hokejisti Salavatu Julajev Ufa zvíťazili v treťom finálovom stretnutí play off Východnej konferencie KHL na domácom ľade nad Metallurgom Magnitogorsk 4:0.

Magnitogorsk 5. apríla (TASR) – Hokejisti Salavatu Julajev Ufa zvíťazili v treťom finálovom stretnutí play off Východnej konferencie KHL na domácom ľade nad Metallurgom Magnitogorsk 4:0 a v sérii znížili na 1:2 na zápasy.

Domáci sa ujali vedenia už v 4. minúte, keď sa presadil fínsky krídelník Pihlström. Tesný náskok vydržal až do 46. minúty, keď Ufa definitívne strhla víťazstvo na svoju stranu dvoma gólmi v rozpätí 40 sekúnd. Najprv sa trafil Slepyšev a po ňom pridal druhý presný zásah v zápase Pihlström. V závere upravil na konečných 4:0 slovenský krídelník Tomáš Záborský.