< sekcia KHL

Vedenie KHL zápas Donecku v Bratislave ešte nepotvrdilo

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Úvodný duel konferenčného semifinále medzi Donbassom a Levom je na programe 19. marca v Prahe, druhý sa bude konať o deň neskôr.

Moskva 19. marca (TASR) - Konečný verdikt vedenia KHL o tom, že domovským stánkom hokejistov Donbassu Doneck v sérii konferenčného semifinále play off proti Levu Praha bude bratislavská Slovnaft aréna, ešte stále nie definitívny. V utorok o tom síce informoval oficiálny web KHL, ale v najnovšej správe dalo vedenie ligy Donecku istú nádej na absolvovanie zápasov v domácom prostredí.

"KHL dáva Donbasu možnosť odohrať domáce zápasy v sérii s Levom v hale Družba. Rozhodnutie o tom, kde sa bude hrať tretí, štvrtý a prípadný šiesty zápas padne až po odohratí dvoch zápasov v Prahe a po ďalších inšpekciách," uviedol oficiálny web KHL.

Dôvodom rozhodnutia o presune duelov je nestabilná politická situácia na Ukrajine. Donbass by mohol nastúpiť v Bratislave proti Levu na tretí a štvrtý zápas série ako "domáci" tím 23. a 24. marca, v prípade potreby využije ľad v hlavnom meste Slovenska aj v šiestom vzájomnom dueli.

Ukrajinský účastník KHL, v ktorého tíme pôsobí brankár Ján Laco a obranca Peter Podhradský, už má so slovenskou metropolou pozitívnu skúsenosť. V pondelok zdolal práve v Bratislave v siedmom stretnutí štvrťfinále play off Západnej konferencie Dinamo Riga 3:1 a rozhodol o svojom postupe do semifinále. Vo štvrťfinálovej sérii triumfoval 4:3 na zápasy.

Úvodný duel konferenčného semifinále medzi Donbassom a Levom je na programe 19. marca v Prahe, druhý sa bude konať o deň neskôr.