< sekcia SEKCIA: Knihy

Anglickej spisovateľke Parrisovej vychádza román Prorok

J. S. Parrisová Zdroj: book.review.sk

S. J. Parrisová napísala ďalší napínavý román s mrazivým nádychom.

Bratislava 17. júla (TASR) – Román Prorok od anglickej spisovateľky S. J. Parrisovej prichádza v týchto dňoch na pulty slovenských knižných obchodov. TASR informovala PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

Príbeh románu sa odohráva na jeseň 1583. Nad Anglickom sa sťahujú hrozivé znamenia. Astrologický úkaz ohlasuje úsvit nového veku a trón kráľovnej Alžbety je v ohrození. Prívrženci Márie Stuartovej pripravujú zvrhnutie právoplatnej panovníčky, na kráľovskom dvore sa nájde mŕtvola dvornej dámy s okultistickým symbolom vyrezaným do kože.

Francis Walsingham, šéf kráľovninej výzvednej služby, poverí svojho tajného agenta Giordana Bruna, aby sa votrel do sprisahaneckých radov a získal usvedčujúce dôkazy. Bruno je prefíkaný, avšak jeho nepriatelia takisto. Žije v ustavičnom strachu, že vyjde najavo jeho pravá totožnosť. Dôkaz má na dosah ruky. Ale vražda mladej ženy môže byť iba čriepkom oveľa hrozivejšej skutočnosti. Z anglického originálu Prophecy (Harper Collins Publishers, Londýn, 2011) román preložil Milan Kopecký.

S. J. Parrisová je umelecké meno anglickej spisovateľky Stephanie Merrit (1974, Surrey). Venuje sa literárnej kritike, prispieva do viacerých periodík, píše aj pre rozhlas a televíziu. V súčasnosti publikuje v novinách The Observer. Jej debutom bol v roku 2002 román Gaveston.