< sekcia SEKCIA: Knihy

Kniha Atentátnik je mrazivá detektívka

Foto: IKAR

Autorka privádza na scénu obľúbenú postavu reportérky Anniky, ktorá píše do kriminálnej rubriky štokholmského večerníka.

Bratislava 11. apríla (TERAZ.sk) - Ak máte radi mrazivé detektívky, ktoré sú nielen napínavé, ale aj majstrovsky napísané, Atentátnik je to pravé. „Senzačný príbeh, ktorý odhaľuje srdcia ľudí...a myseľ vraha,“ napísal Amazon o knihe Atentátnik od Lizy Marklundovej, kráľovnej švédskej krimi. Tá privádza na scénu obľúbenú postavu reportérky Anniky, ktorá píše do kriminálnej rubriky štokholmského večerníka.

Žena, ktorá mala čoskoro zomrieť, opatrne vyšla z brány a rýchlo sa poobzerala. Chlad jej priam vliezol pod kožu, nohy v tenkých pančuchách bičoval ostrý vietor. Kráčala rýchlo a cieľavedome. Vyžarovala z nej sebaistota spolu s vôňou drahého parfumu. Keď jej nečakane zazvonil mobil, zaskočilo ju to...

A to, čo nasledovalo, zmenilo život nielen jej, ale aj mnohým ďalším ľuďom. Takto sa začína nový mrazivý triler, na ktorý len tak ľahko nezabudnete.

Všetko sa začne len pár dní pred Vianocami. Zasnežený Štokholm a vo vzduchu visí tragédia...O pár mesiacov má byť v Štokholme letná olympiáda a explózia vystraší všetkých, nielen politikov či organizátorov. Dychberúce pátranie čitateľov priťahuje, akoby sledovali napínavý film a vyvrcholenie je tou správnou rozbuškou: šokuje, prekvapí a zaskočí.

Triler Atentátnik, ktorý získal viaceré ocenenia, vám prenikne až do morku kostí a neodolateľnú hrdinku si okamžite obľúbite. Prečítajte si na BUX.sk úryvok z novinky Atentátnik.