< sekcia SEKCIA: Knihy

Kniha Kľúč je plná akcie, intríg a vzrušujúceho napätia

Foto: IKAR

Hlavnou hrdinkou je novinárka Liv Adamsenová, ktorá píše o zločinoch v New Jersey.

Bratislava 9. apríla (TERAZ.sk) - Obeť jedného človeka môže vyvolať sprisahanie. A odvaha jednej ženy dokáže odhaliť desivú pravdu. Ona je totiž tá najdôležitejšia osoba...

Prichádza druhý diel apokalyptickej trilógie Zasvätený, ktorá je plná akcie, intríg a vzrušujúceho napätia. Prvú časť vyhlásili za triler-debut roka 2011. Dvojka s názvom Kľúč vás opäť donúti čítať bez zastavenie jednu stranu za druhou.

Hlavnou hrdinkou je novinárka Liv Adamsenová, ktorá píše o zločinoch v New Jersey. V prvej časti sa odvážne vydá na príšernú a nebezpečnú cestu, ktorá vedie aj k poznaniu samej seba. Na začiatku druhej časti ju nachádzame na izolačke v nemocnici starovekého tureckého mesta Rumy. Na nič si nepamätá, iba to, ako vošla do majestátnej Citadely...spomína si na temnotu, čo ju tam obklopovala. Cíti, ako sa v nej čosi hýbe a šepká jej, že je kľúčom. Ale kľúčom od čoho?

Prekliate smrteľnou nákazou

Po sýrskej púšti sa ako duch pohybuje neznámy žoldnier. Duchom ho aj prezývajú. Práve jemu by Liv mohla odhaliť jedno z najkľúčovejších tajomstiev ľudstva. Pre bratstvo v Citadele – práve teraz prekliate smrteľnou nákazou – predstavuje Livin návrat jediný spôsob prežitia. Mocná frakcia v Ríme sa jej desí, lebo bezprostredne ohrozuje budúcnosť katolíckej cirkvi.

Liv uteká pred prenasledovateľmi naprieč kontinentmi a vôbec nechápe, do čoho sa zamotáva. Obracia sa na jediného človeka, ktorému dôveruje, na charitatívneho pracovníka Gabriela Manna. Na spoločnej ceste dospejú k hrozivému objavu. Ten ich znovu rozdelí a svet sa zmení naveky.

„Fascinujúce, pútavé s neuveriteľným tempom,“ píše o knihe Kľúč denník The Sun. Už prvý diel trilógie vyšiel v 40 krajinách sveta a preložili ho do 23 jazykov. Čitatelia sa teraz môžu tešiť na ďalšie napínavé pokračovanie. Začítajte sa aj vy do novinky Kľúč.