Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Knihy

Knižné novinky, ktoré deťom rozhýbu bránicu od smiechu

Foto: Slovart

Známy britský komik David Walliams a Cressida Cowell, autorka bestselleru Ako si vycvičiť draka prichádzajú s knižnými novinkami, s ktorými sa deti v lete nudiť určite nebudú.

Bratislava 7. júna (OTS) - Známy britský komik David Walliams a Cressida Cowell, autorka bestselleru Ako si vycvičiť draka prichádzajú s knižnými novinkami, s ktorými sa deti v lete nudiť určite nebudú. Obe knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART.

Knihy Davida Walliamsa sú zárukou skvelej zábavy a príbehov plných neočakávných situácií, koncov a absurdných zápletiek. Ak ste si mysleli, že po najhorších deťoch, učiteľoch, rodičoch a zvieratkách na svete vás už britský autor ničím neprekvapí, ste na príšernom omyle – pripravte sa na Najhoršie príšery na svete. Najnovšia kniha obľúbeného svetoznámeho komika a autora detských kníh prináša desať zábavných príbehov o úžasných príšerách, ktorých sa nemusíe vôbec báť, ak milujete smiech, napätie a príjemné mrazenie. Zoznámite sa napríklad s bezhlavým duchom, čo zbožňuje kolotoče, zažijete útok zombíkov a konečne odhalíte pravdu o Lochnesskej príšere.

Text knihy skvele dopĺňajú farebné ilustrácie Adama Stowera, ktoré nájdete takmer na každej strane. O preklad do slovenčiny sa postarala Katarína Hajašová.

Vo Vydavateľstve SLOVART vyšli v obľúbenej sérii „Najhoršie na svete“ aj ďalšie knihy: Najhoršie zvieratká na svete (2023), Najhorší rodičia na svete (2022), Najhorší učitelia na svete (2021), Najhoršie deti na svete 3 (2019), Najhoršie deti na svete 2 (2018), Najhoršie deti na svete (2017). Posledné dve menované vyšli aj ako audioknihy.

O autorovi:


David Walliams (1971) je britská celebrita, známy herec a komik, ktorý sa celosvetovo preslávil svojimi špecifickými knihami pre deti. Jeho tvorbu významne ovplyvnil Roald Dahl a v napohľad absurdných, bizarných, komických a bláznivých zápletkách kníh sa v skutočnosti venuje náročným témam chudoby, vojny, osamelosti, šikany, výchovy či smrti blízkeho, ktoré spracováva a podáva citlivo pre detských čitateľov a v druhom pláne poučne pre tých dospelých.

Začítajte sa do knihy plnej zázrakov, vysnívaných svetov, nových území, vrchov, ostrovov i morí. Kadiaľ okolo galaxie je druhý diel novej série dobrodružných príbehov od britskej autorky bestselleru Ako si vycvičiť draka Cressidy Cowell. V najnovšej časti série Kadiaľ do kamkoľvek sa môžete tešiť na nebezpečné cestovanie vesmírom a zakázanú mágiu. V príbehu z iného sveta sa stretnete s rodinou s magickým tajomstvom a s dieťaťom s veľkým darom. Malý a bezmocný magický tvor stratený ďaleko od domova vedie štyri deti O'Hrdinovcov-Smithovcov do nového dobrodružstva naprieč galaxiami. Ilustrácie, ktorými je kniha pretkaná, nie sú dielom menovkyne Cressidy Cowell, ale samotnej autorky. Do slovenčiny preložila Jana Vlašičová.

Foto: Slovart

O autorke:


Cressida Cowell (1966) je britská autorka kníh pre deti, ktorá sa preslávila 12-dielnou sériou Ako si vycvičiť draka. Po úspechu knihy sa príbehy Štikúta a jeho draka dočkali vďaka DreamWorks Animation aj filmového spracovania. Knihy o odvážnom malom Vikingovi, ktoré vyšli v 30 jazykoch a predalo sa ich po celom svete viac ako sedem miliónov výtlačkov, si Cressida Cowell aj sama ilustruje. Okrem spomínanje série vyšla vo Vydavteľstve SLOVART aj jej ďalšia séria pre deti s názvom Čarodeji dávnoveku.