Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 13. jún 2024
< sekcia Knihy

Nová exkluzívna publikácia Vyznania s krištáľovým srdcom

Foto: IKAR, a.s.

Nádherná luxusná kniha Vyznania v limitovanom počte 550 výtlačkov, so vsadeným krištáľovým srdcom na obálke a s darčekom v podobe štóly s ilustráciou uznávaného výtvarníka.

Bratislava 18. mája (OTS) - Nádherná luxusná kniha Vyznania v limitovanom počte 550 výtlačkov, so vsadeným krištáľovým srdcom na obálke a s darčekom v podobe štóly s ilustráciou uznávaného výtvarníka. Túto knihu uviedli do života v bratislavskom hoteli.

Pozrite si reportáž z krstu knihy:


Vydarená akcia

Krstnými rodičmi tohto umeleckého diela sa stali významné osobnosti Slovenskej filharmónie Katarína a Marián Turnerovci. Knihu pokrstili tónmi harfy a slovami z piesne Vyznanie, ktorú zložil pre Mariku Gombitovú práve Kamil Peteraj.
Jeho básne predniesla na akcii herečka Katarína Šafaříková a niekoľko pesničiek zaspievala Kristína.
Súčasťou výpravného vydania je aj luxusná štóla s ilustráciou Martina Augustína, ktorú predstavil módny návrhár Marcel Holubec. Grafickou dizajnérkou knihy je Barbara Baloghová.
Foto: IKAR, a.s.

Nádherné vyznania

Vyznania sú novou zbierkou textov a básní výnimočného slovenského básnika Kamila Peteraja. Svojimi nádhernými ilustráciami ju opäť dotvoril výtvarník Martin Augustín. Je to už ich štvrtá spoločná kniha – predtým tu boli Obrazy v textoch, texty v obrazoch, Stále ťa mať, a Sen menom láska.

Tentoraz dvojica opäť oživila tému lásky, vyznania vrúcnych citov a otvárania skrytých komnát srdca. Láska, porozumenie, vzájomnosť, vášeň... témy, ktoré v súčasnosti tak veľmi potrebujeme šíriť do priestoru, ktorými sa potrebujeme zaoberať a ktoré potrebujeme žiť.

Na obálke ručne viazanej knihy v bielej koži sa nachádza krásne krištáľové srdce zhotovené v sklárskej dielni Novotný Glass Studio v Novom Bore. Krištáľové srdce na obálke je výsledkom moderných technológií 3D modelovania a tradičného sklárskeho remesla. Materiál je bezolovnatý krištáľ. Krištáľové srdce bolo ručne vyrobené v limitovanom náklade pre toto špeciálne vydanie.

Publikácia Vyznania vychádza v limitovanom náklade 550 kusov a je dostupná iba na:
www.luxusnakniznica.sk
Milan Buno, knižný publicista

Vyznania: https://www.luxusnakniznica.sk/vyznania