Bratislava 30. apríla (OTS) - Ak si chcete rozšíriť obzory z histórie a z geológie, nemali by vám ujsť dve fascinujúce knihy, ktoré vďaka pútavým ilustráciám a prístupne podaným faktom otvárajú brány k poznaniu histórie ľudstva aj prírodných procesov našej planéty. Knihy sú určené pre deti a mládež, no zaujmú každého zvedavého čitateľa.
Atlas starých civilizácií, Obrazový sprievodca minulosťou ľudstva, ponúka unikátny pohľad na vznik a rozvoj najvýznamnejších starovekých kultúr – od Mezopotámie cez Egypt, Čínu až po ríše Ameriky.
Anne Millard, uznávaná britská historička a autorka odborných kníh pre deti, vytvorila dielo, ktoré nielen informuje, ale aj nadchýna pre históriu. Na 64 bohato ilustrovaných stranách sa čitatelia vydajú na cestu časom a preskúmajú mapy, artefakty, architektúru a každodenný život dávnych národov. Kniha získala vysoké hodnotenia na zahraničných weboch, napríklad Goodreads a je cenená za svoj didaktický prínos a vizuálnu príťažlivosť. Do slovenčiny knihu preložili Vladimír Varsik a Katarína Varsiková.
Foto: Slovart
Atlas Zeme, Obrazový sprievodca našou planétou, od geologičky Susanny van Rose názorne zobrazuje prírodné procesy, ktoré formovali a stále formujú našu planétu. Na 64 stranách plných ilustrácií a diagramov deti zistia, ako vznikajú hory, prečo vybuchujú sopky, ako sa tvoria gejzíry či čo sa skrýva pod ľadovcami. Vďaka jasným vysvetleniam a dynamickému vizuálnemu spracovaniu si mladí čitatelia a čitateľky jednoducho osvoja zložité geologické javy. Atlas Zeme je považovaný za dôležitú knihu pre všetkých malých bádateľov, a to nielen odbornou komunitou, ale aj rodičmi a učiteľmi. Knihu preložila Jana Ciceková.
Foto: Slovart
Obe knihy boli preložené do slovenčiny s dôrazom na zachovanie odbornej presnosti a čitateľskej zrozumiteľnosti. Vďaka atraktívnemu grafickému spracovaniu a jasnej štruktúre sú ideálnymi sprievodcami nielen pre školákov, ale aj pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii ľudskej civilizácie a zázrakoch našej Zeme.