< sekcia SEKCIA: Knihy

Súťaž Vráťme knihy do škôl pozná svojich víťazov

Foto: TASR/Henrich Mišovič

Podľa predsedu BSK Pavla Freša mala súťaž veľmi široký ohlas a prispela k rozvoju čitateľskej gramotnosti medzi stredoškolskou mládežou.

Bratislava 7. marca (TASR) - Vráťme knihy do škôl je názov prvého ročníka čitateľskej súťaže pre študentov stredných škôl, ktorú pripravil Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v spolupráci s čitateľským internetovým portálom ABC shop a knižným vydavateľstvom Ikar. Projekt dnes vyhodnotili na Gymnáziu na Vazovovej ul. v Bratislave.

Do súťaže s leitmotívom Čítaj a vyhraj sa zapojilo takmer 700 študentov stredných škôl z celého Slovenska. Len v Bratislavskom kraji to bolo 21 škôl, z ktorých prišlo do súťaže 212 príspevkov. Súťažné pravidlá boli jednoduché. Stačilo si prečítať ľubovoľne zvolenú knihu, urobiť z nej opis a zaslať prostredníctvom internetu na súťažnú adresu. Vecnými cenami odmenili 20 najlepších prác.

Podľa predsedu BSK Pavla Freša mala súťaž veľmi široký ohlas a prispela k rozvoju čitateľskej gramotnosti medzi stredoškolskou mládežou. "Svojím spôsobom ide o spojenie klasického čítania kníh s komunikáciou na sociálnych sieťach. Spoločnosť sa nachádza na pol ceste medzi štandardným čítaním knižiek a komunikáciou prostredníctvom webových portálov. Súťaž prispela aj k tomu, aby si obe komunikačné médiá navzájom nekonkurovali, ale naopak, spolupracovali," uviedol okrem iného Frešo.