Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. december 2023Meniny má Barbora a Barbara
< sekcia Knihy

Piesťany budú hostiť festival detskej knihy

Na ilustračnej snímke výstava slovenského výtvarníka maliara, dizajnéra, ilustrátora a grafika Miroslava Cipára. Foto: TASR/Martin Baumann

Priestory piešťanskej knižnice budú zdobiť ilustrácie Miroslava Cipára, fotografie Petra Procházku či študentské práce.


Piešťany 9. apríla (TASR) - Už 34. ročník celoslovenského festivalu Dni detskej knihy, ktorý sa koná vždy na inom mieste, budú v tomto roku hostiť Piešťany. Od pondelka 10. do stredy 12. apríla sa v rámci neho uskutočnia štyri desiatky podujatí a osem výstav. Organizátorom je Mestská knižnica mesta Piešťany spolu s medzinárodným domom umenia pre deti Bibiana a Slovenskou sekciou Medzinárodného združenia pre detskú knihu IBBY. Festival sa koná pod záštitou primátora mesta Piešťany Miloša Tamajku.

Mestská knižnica mesta Piešťany sa na tomto projekte podieľala už v rokoch 1993 a 2001. Aj v tomto roku je hlavným cieľom projektu motivovať deti k čítaniu a pravidelnej návšteve knižnice a zároveň vytvoriť príležitosť k osobnému spoznávaniu autorov, ilustrátorov a vydavateľov. Festival sa bude konať na rôznych miestach v Piešťanoch, ale aj vo Vrbovom, Veselom, Moravanoch nad Váhom, Drahovciach, Krakovanoch, Banke i v Chtelnici. Do projektu sa zapojili aj ďalšie kultúrne inštitúcie – Elektrárňa Piešťany a Dom umenia Piešťany.

Priestory piešťanskej knižnice budú zdobiť ilustrácie Miroslava Cipára, fotografie Petra Procházku či študentské práce. Svoju účasť prisľúbili spisovatelia Dušan Dušek, Daniel Hevier, Ján Uličiansky, Roman Brat, Tomáš Janovic, Peter Glocko, Peter Karpinský, ale Jozef Lenhart, Petra Nagyová-Džerengová či Branislav Jobus.

Súčasťou festivalu bude aj celoslovenský seminár pre pedagógov, knihovníkov, vychovávateľov a všetkých záujemcov o prácu s deťmi. "Za účasti Tomáša Janovica vyhodnotíme celoslovenskú výtvarnú súťaž Všetko najlepšie, pán Janovic, ktorá je venovaná oslave 80. narodenín známeho slovenského spisovateľa," informovala riaditeľka knižnice Margita Galová.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.