Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 17. júl 2024Meniny má Bohuslav
< sekcia Knihy

Pripravte sa na EURO 2024 s kompletným sprievodcom svetového futbalu

Foto: Slovart

Najrozšírenejší šport na svete má množstvo fanúšikov, ktorí sa možno niekedy vo všetkých dôležitých súťažiach a každoročných zmenách vo futbalových rebríčkoch strácajú.

Bratislava 14. júna (OTS) - Najrozšírenejší šport na svete má množstvo fanúšikov, ktorí sa možno niekedy vo všetkých dôležitých súťažiach a každoročných zmenách vo futbalových rebríčkoch strácajú. A práve preto je tu najaktuálnejšie vydanie sprievodcu s názvom Kniha futbalových rekordov v slovenskom preklade Ivana Truchlika.

Zakladatelia prvého futbalového zväzu z polovice 19. storočia by sa dnes nepochybne veľmi čudovali, ako ich hra ovládla svet. Súčasní hráči ani fanúšikovia si netrúfnu odhadnúť, kde bude futbal o 10 rokov, nieto o ďalších 170.

Každá zo súťaží mení históriu nielen hráčov či klubov, ale aj národov. Kniha futbalových rekordov obsahuje ohromujúce fakty, zaujímavosti o národných tímoch či medzinárodných turnajoch. Všetky futbalové krajiny sú v nej rozdelené podľa kontinentov, v samostatných kapitolách sa venuje majstrovstvám sveta či Európy, Copa América, Africkému poháru národov a ďalším FIFA podujatiam. Nezabúda ani na ženský futbal, jeho najznámejšie tváre či súťaže a ponúka súpis ocenení a svetových rebríčkov.

Autor publikácie Keir Radnedge poukazuje v úvode na neustále zmeny, pričom o niektorých sa zatiaľ iba šepká, no svetový futbal môžu vo veľkej miere ovplyvniť: „Na všetky tieto aspekty reaguje aj najnovšie 15. vydanie Kniha futbalových rekordov. Dočítate sa v nej o úspechoch a hviezdach, o starých aj nových významných futbalových turnajoch tejto celosvetovo obľúbenej hry.“