Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Knihy

Preniesli by ste sa cez takéto prekážky v láske?

Robert Bryndza Foto: Archív R.B.

Každý narazí v živote na nejaké prekážky. Aká silná ale musí byť žena, aby sa dokázala preniesť cez takéto problémy?

Bratislava 19. februára (Teraz.sk) - Jednou zo správnych možností je, že táto žena musí byť Coco Pinchardová. Je to žena, akú môžete stretnúť hocikedy na ulici. Možno nejakú, ktorá jej je podobná, aj poznáte. A možno sa do nej budete vedieť vžiť práve vy.

„Coco Pinchardová je skutočná žena, ktorú stretnete v každodennom živote. Každá žena v nej nájde niečo zo seba. Je veľmi úprimná a vždy povie to, čo si myslí. Niekedy sú to veci, ktoré by každá žena chcela povedať, ale neodváži sa,“ hovorí o svojej postave spisovateľ Robert Bryndza a dodáva: „Coco je hlavne veľmi silná žena. Keď ju manžel podvedie, tak nevyplakáva a nezostane s ním, ale postaví sa na vlastné nohy a žije svoj život ďalej.“
Robert Bryndza napísal o Coco Pinchardovej už dve knihy a tretiu práve dokončuje. „Prvý príbeh Coco bol o tom, ako pristihla svojho muža po 20-ročnom manželstve v posteli s mladšou ženou. Kniha je o tom, ako sa aj vďaka svojim blízkym priateľom postaví k tejto situácii,“ hovorí Robert Bryndza o knihe Emaily Coco Pinchardovej.

Poznáte ten pocit, keď dočítate knihu a poviete si, že by vás naozaj zaujímalo, ako by príbeh ešte ďalej pokračoval? Robert Bryndza to svojim čitateľom uľahčil, nemusia si pokračovanie domýšľať. Na trhu už je druhé pokračovanie príbehu, ktoré sa volá Láska ako prekážka: „Je to príbeh Coco a jej nového priateľa Adama. Coco si myslí, že ich vzťah je dokonalý, ale v tom ju Adam nechá. Cíti sa zradená. O pár mesiacov neskôr zistí, že Adam ju opustil, aby ju ochránil. Obvinili ho z veľkého finančného podvodu. Coco sa rozhodne, že pri Adamovi bude stáť a dokáže jeho nevinu.“

Medzi TOP 5 v USA

Robertove knihy nevychádzajú len na Slovensku. Je pôvodom Angličan, takže píše anglické knihy, ktoré vychádzajú v Británii, USA, Austrálii, Indii, Kanade, Francúzsku, Španielsku, Nemecku, Taliansku, Mexiku, Japonsku a aj na Slovensku. A práve v USA sa Láska ako prekážka ocitla medzi TOP 5 najpredávanejšími knihami.

Robert k tomu dodáva: „Písanie knihy nie je také jednoduché, ako sa zdá. Je to zložitý proces, ktorý trvá niekoľko mesiacov, prípadne rokov. Snom každého spisovateľa preto je, aby čitatelia vyniesli jeho prácu do oblakov. Musím dodať, že po celom svete mám tých najúžasnejších čitateľov, akých si jeden spisovateľ môže len želať! Veľmi si to vážim a nikdy ich nechcem sklamať.“

Jeho prácu si všimla aj jedna z najprestížnejších literárnych agentúr na svete LAW. Koncom minulého leta, keď boli obidve knihy o Coco Pinchardovej jednými z najpredávanejších v USA a v Británii, oslovila táto agentúra Roberta a ponúkla mu zastupovanie. Pre spisovateľa je to obrovská pocta, keďže agentúra LAW si ročne vyberá len dvoch spisovateľov.

Na striebornom plátne

Okrem toho sa Robertovi stala aj ďalšia úžasná vec. O Emaily Coco Pinchardovej prejavili záujem filmoví producenti. „Keď píšete knihu, nemyslíte na veci ako jej sfilmovanie. Chcete len napísať skvelý príbeh. Keď vám potom váš agent oznámi, že o príbeh prejavili záujem filmové štúdiá, je to neuveriteľné. Telom mi prebehli zimomriavky a mal som pocit, že snívam. Nie je nič úžasnejšie, ako vidieť svoju prácu na filmovom plátne,“ hovorí Robert Bryndza.

A koho by si autor vedel predstaviť v úlohe Coco? Robert odpovedá: „Kate Winslet by bola dokonalá. Je v správnom veku a ako Coco, aj ona je ženou v pravom zmysle slova. Je sexy, zábavná a nevyzerá ako vychudnutá modelka. Má všetko, čo má žena mať!“

Keby vás aj po prečítaní druhého príbehu o Coco zaujímalo, ako to bude pokračovať, môžete si počkať na ďalší príbeh. „Práve dokončujem tretiu knihu o Coco Pinchardovej. Coco vo veku 45 rokov zisťuje, že je tehotná. Bábätko čaká s Adamom. Kniha je diárom jej tehotenstva, kde zaznamenáva všetky zaujímavé a zábavné veci, ktoré sa jej v tehotenstve prihodili a ako sa s nimi vysporiada,“ uzatvára Robert Bryndza.