< sekcia SEKCIA: Knihy

Vychádza dlho očakávaná nová kniha Dominika Dána Kožené srdce

Nová kniha Dominika Dána Kožené srdce Foto: SLOVART

Najpredávanejší slovenský autor opäť prináša napínavý príbeh, tentoraz o detektívovi Otovi Hanzelovi, ktorý sa musí vyrovnať so stratou dvoch najmilších ľudí.

Bratislava 9. júla 2012 (TERAZ.sk) - Najpredávanejší slovenský autor Dominik Dán, ktorému vlani vyšli knihy Žiješ iba dvakrát a Na podpätkoch, prichádza s novinkou Kožené srdce. Kniha sa začne oficiálne predávať v kníhkupectvách od 9. júla, čo určite poteší mnohých čitateľov napínavých krimi príbehov.

Detektív Oto Hanzel pochoval manželku a syn sa mu pred piatimi rokmi bez stopy stratil. So stratou dvoch najmilovanejších ľudí sa ťažko vyrovnával, no Krauz s kolegami z kancelárie stoštyridsaťjeden mu zachránili život a všetko nasvedčovalo tomu, že Oto už bude v poriadku. Lenže ako to už v živote býva, zdanie občas klame. Hanzelov syn sa nečakane vrátil domov a namiesto radosti prišli problémy - v podobe obrovského revolvera za pásom a neustálych klamstiev o tom, kde vlastne celý ten čas bol. Krauz a Chosé otcovi sľúbia, že mladého Ota postrážia a pomôžu mu. Vôbec netušia, do čoho sa kolegov syn zase zaplietol.

Burger s Hanzelom majú plné ruky práce s vraždou vysokopostaveného štátneho úradníka a vyšetrujú tak obetavo, že obaja skončia v nemocnici vo veľmi vážnom stave. Ani Krauz a Chosé nemajú pri sledovaní mladého Ota veľa šťastia a musia hľadieť do očí smrti, ktorá je jednou z najbolestivejších. Skutočnosť, že pritom rozpletú rodinné tajomstvo staré vyše polstoročia ich vôbec neteší. Všetci sa nakoniec stretnú v jednej nemocnici, ale či aj všetci prežijú, nevedia ani lekári.