Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej

Knihy

Aké rodinné tajomstvá ukrýva staré sídlo obrastené zemolezom

Libby nadvihla foťák. Za objektívom bola vždy pokojnejšia, pretože vytváral bariéru medzi ňou a vonkajším svetom. Keď sa ľudia pozerajú na objektív, sústredia sa na seba a ju si prestanú všímať.

Diabolsky vydarený falzifikát. Nový triler Daniela Silvu

Istá švajčiarska výskumná spoločnosť s pomocou priekopníckej formy umelej inteligencie určila, že Samson a Dalila, jeden z najcennejších obrazov v National Gallery, takmer určite nie je dielom Petra Paula Rubensa

Séria Tajomstvá vresovísk pokračuje. Hriech kováčovej dcéry

Rosemerská škola pre mladé dámy. Keď si uvedomila, čo to znamená, srdce sa jej rozbúchalo tak prudko, až sa bála, že jej z hrude vyskočí. Koľkokrát sa jej otec vyhrážal práve týmto? Že ju pošle do dievčenskej školy! Odlúči od sestry!

Zdena Studenková a jej nová kniha Aj varenie je umenie. O čom je?

„Nájdu sa aj takí, ktorí mi neveria, že sa stravujem normálne – sú presvedčení, že mojím obedom je jeden šalátový list a sladkosti poznám len z rozprávania alebo obrázkových časopisov. Moje heslo je – cvičím, aby som mohla jesť!“

Nová Lesná má novú monografiu, pokrstili ju horskí nosiči

Nová Lesná je kolískou horských vodcov, práve preto obecnú publikáciu uviedli do života štyria zástupcovia vodcov a záchranárov Ladislav Šedivý, Ivan Urbanovič, Ján Hanáček a Viliam Černý.

J.Banáš: Úlohou politika nie je riešiť problémy občana, ale ho zabávať

Banášove predchádzajúce životopisné knihy o M. R. Štefánikovi a Tomášovi Baťovi boli motivačné, knižná novinka však zrejme nebude čitateľov motivovať, skôr rozčúli tých, ktorí sa v nej nájdu.

J. Banáš o románe Karneval krýs: Je to kritika toho, čo sa u nás deje

Autor priznáva, že si už za nový román vyslúžil od jeho čitateľov varovanie, aby si dával pozor.

Viete, ako sa zbaviť depresie alebo syndrómu vyhorenia

Nesprávne nastavenie mysle, lieky či neadekvátna strava sú len niektoré z podceňovaných príčin vzniku viacerých foriem depresií, úzkostných porúch a syndrómu vyhorenia.

Je vyvolený. Dokáže však skrotiť krvilačné jednorožce

Prečítajte si fantastický bestseller, ktorý vyvolal vo svete veľký rozruch a bol preložený už do 46 jazykov!

Famózna historická séria Dobrodružstvá kapitána Báthoryho

Ak máte radi dobrodružné, historické a akčné príbehy, táto séria Juraja Červenáka splní všetky vaše očakávania.

Máte radi krimi? Zapojte sa do hry, v ktorej môžete pátrať po knihách

Dvojicu Tilly Bradshawová-Washington Poe si zamilujete. Ona je geniálna, trošku asociálna, čudná a svojská analytička, ktorá sa dokáže nabúrať do akéhokoľvek systému. On je detektív, ktorý má za sebou všeličo, pred šéfmi si neberie servítku pred ústa, je poctivý a svedomitý.

Literárny fond udelil ceny za pôvodnú a prekladovú literárnu tvorbu

Laureátom Ceny Blahoslava Hečka za celoživotné dielo, ktorou výbor Sekcie pre umelecký preklad LF oceňuje osobnosti slovenského umeleckého prekladu, sa stal Karol Wlachovský.

Mesiac autorského čítania 2023 prepojí slovenskú a nórsku literatúru

Organizátori upozorňujú, že to najlepšie z nórskej literatúry nepredstavuje ani zďaleka len žáner krimi, aktivity spojené s festivalom plánujú natiahnuť na celý rok.

Legendárna slečna Marplová a jej Karibské tajomstvo

Jedna z najznámejších detektívok kráľovnej zločinu Agathy Christie z roku 1964, ktorá vyšla v novom vydaní, vás zavedie na nádherný karibský ostrov, kam sa za oddychom vybrala legendárna Jane Marplová.

Markíz hľadá manželku. Historická romanca od Elle Quinnovej

Zatlačil do úzadia myšlienku, že je na najlepšej ceste, aby sa do nej zaľúbil. Nie, to nesmie urobiť. V jeho živote láska nemá miesto, v jeho živote sú iba povinnosti...

Sex, drogy a rock and roll! Šťavnatý príbeh Utajená

Jedenásty román Lucie Saskovej Utajená.

Vyhlásili finálovú päťku ocenenia Anasoft litera 2022

O cene rozhoduje aj verejnosť v internetovom hlasovaní Ceny čitateľov Anasoft litera 2022, do ktorej je, na rozdiel od hlavnej ceny, zaradených všetkých deväť nominovaných kníh.

Na ostrov ich prišlo 8. Koľkí napokon prežijú? Triler Napospas

„Prečo si podľa vás mysleli, že za všetko môžete práve vy a nikto iný? Alebo že to jednoducho nebola nešťastná náhoda?“ pokračuje Rosie.

Spolu v SIEDMOM nebi....s Darou Rolins

Hudobná ikona a skvelá československá speváčka Dara Rolins opäť vydáva svoj diár Rok podľa Dary 2023.

5 detských knižných noviniek

Najkrajší darček, ktorí poteší.

Musí predstierať falošný vzťah, aby sa zachránila

Spomínate si na sériu Hriešne bohaté? Prvý diel Zvodné peniaze vyšiel v apríli. Bol to príbeh krásnej miliardárky Roxany a chudobného vinárskeho princa Matea, ktorý prijal jej nezvyčajnú ponuku.

Konečne mohla byť s dcérkou...a zrazu je všetko inak

Majstrovsky popísané pocity zúfalej matky. Prepracovaný a napínavý príbeh. A téma, z ktorej vám budú behať zimomriavky po tele.

Kto je schopný vraždiť pre svoj neomylný názor

Severská krimi dvojica Cilla a Rolf Börjlindovci nesklamali, práve naopak.

Každé zaklopanie na dvere môže znamenať koniec

Emotívny príbeh dvoch mladučkých sestier, ktoré riskovali počas 2.svetovej vojny vlastné životy, aby zachránili 13 ľudských životov.

Toto je dokonalý policajný štát, z ktorého mrazí!

Predstavte si život, v ktorom si večer ľahnete vedľa svojho partnera a ráno sa zobudíte po boku štátom dosadeného špicľa.

Chceli ju všetci štyria, no ona sa s nimi len zahrávala...

Na neopätovanú lásku sa len tak ľahko nezabúda.

Stačí Jedna dobrá vec a váš život sa môže zmeniť

Jedna dobrá vec je srdcervúci román o priateľstve a hľadaní vlastného šťastia v živote. Ak sa všetko vo vašom živote rozpadá, potrebujete len jednu dobrú vec, ktorá vám pomôže ho dať znovu dokopy.

Chýbaš mi...a stále ťa milujem. To je Predstava o tebe

„Pútavý, vzrušujúci ľúbostný príbeh – ukazuje odvrátenú stranu slávy i to, ako ovplyvňuje životy nás všetkých,“ povedala Elizabeth Banks.

Viete zmeniť názor, alebo si tvrdohlavo stojíte za svojím

Psychológ Adam Grant v knihe Ešte si to premysli ponúka návod, ako uprednostniť duševnú flexibilitu pred tvrdohlavosťou.

Spolok Judášov. Krimitriler od Petra Šlosera

„V poslednom období odhalili niekoľko policajných judášov, ktorí sa spreneverili služobnej policajnej prísahe, takže preto som si dal do názvu túto biblickú postavu,“ hovorí Peter Šloser na margo svojej novej knihy. V sérii Páchateľ neznámy mu vyšli už tri a teraz pribudla štvrtá: Spolok Judášov.

Po hite Dedičkin sľub prichádza Učiteľkina voľba

Keď pred pár mesiacmi vyšiel Dedičkin sľub, nadchol mnohé fanúšičky historických romancí. Krásne napísaný, pútavý a dobrodružný príbeh nás mnohé vtiahol a objavili sme tak svoju novú autorku..

Toto je malá knižná terapia... Porozprávam ti

Zaujímavé, originálne, prosté a pritom také inšpiratívne.

Dievča z ulice obráti jej život hore nohami

Mary Kubica výborne dávkuje napätie a v jednom okamihu vás doslova šokuje. A vy začnete nedočkavejšie čítať a prehŕňať stránky, aby ste sa dozvedeli celú pravdu.

Po 30 rokoch vyšla nová kniha o slovenskom pôrodníctve

Na publikácii pracovalo viac než dva roky 85 autorov.

Litera fest 2022 oslávi najlepšie slovenské knihy

V programe sa už tradične predstavia autori nominovaní na cenu Anasoft litera.

Bazár kníh v Trnave bude súčasťou Národného týždňa charity

Knihy zo všetkých žánrov rozložia priamo na Hlavnej ulici zamestnanci charity.

Woody Allen píše o sebe. Zábavne a pútavo

Mama ma ustavične sekírovala a čudovala sa, ako môže byť niekto s takým vysokým IQ v škole taký sprostý. Aby ste mali predstavu o mojich školských „výkonoch“: na strednej som sa dva roky učil po španielsky, no keď som nastúpil na Newyorskú univerzitu, dal som sa rovno k začiatočníkom – a začal opäť úplne od nuly. Verili by ste, že som vyletel zo skúšky?

Zuzanin dych. Silný príbeh z 2.svetovej vojny

Zuzanin dych je možno ťažké čítanie, ako mnohé iné knihy z 2.svetovej vojny, o holokauste, koncentračných táboroch a utrpení. No tento príbeh má ešte čosi viac, čo vás zasiahne priamo do srdca. Napínavý a silný príbeh je písaný miestami strohým, jednoduchým štýlom, ktorý dáva vyniknúť práve tej atmosfére, ľudským osudom a charakterom, samotnému odkazu.

Od antilopy po Zátopka

Bežecká encyklopédia od jedného z najlepších slovenských bežcov, aktívneho atléta, športového editora Denníka N a fotografa v jednej osobe a Petra Kováča.

Vražedný rituálny vzorec: každá obeť o rok mladšia

Neuveriteľné, Natalie mala už desať. Tak blízko veku najmladšej obete Odpočítavača.