SEKCIA: Knihy

Andrea Coddington: Predohra

Predohra Andrey Coddington je pohodový román, ktorý si vás získa atraktívnym prostredím, zaujímavými postavami i pútavým príbehom.

Štipľavý príbeh - Hrana rozkoše

Dylan je úspešná spisovateľka šteklivých erotických románov, vie si užiť dobrý sex a s chuťou experimentuje, ale mužom nedovolí, aby si od nej vzali viac než ona od nich.

Deti dnes spoznajú malého hrdinu - Macka Boribona

Deti spoznajú hrdinu, ktorým je malý medvedík. Macko v troch knižkách malým čitateľom vyrozpráva svoje príbehy.

Nový Karika: Na smrť!

Z malého slovenského mesta musia po tragickej udalosti utiecť dvaja nerozluční priatelia. Dokonca opúšťajú ženu, ktorú obaja milujú a o ktorú súperili.

Začurka dobyla Lomnický štít

Knižku s názvom Tradičné tajomstvá kuchyne severného Spiša pokrstili tatranskí šéfkuchári netradične na Lomnickom štíte.

Beth Revisová: Naprieč vesmírom

Kniha je sci-fi detektívka pre mladých čitateľov. Beth Revisová vytvorila zaujímavý svet. Dej celého príbehu sa odohráva na niekoľkých štvorcových kilometroch v uzavretej vesmírnej lodi.

Prvý cykloturistický sprievodca ukáže krásy juhozápadného Slovenska

Na vyše 200 stranách dáva kniha na výber okruhy pre rodiny s deťmi, nenáročných cestných cyklistov či športujúcich na trekingových alebo horských bicykloch.

Kniha Neverné opisuje príbehy zo života neverných žien

Autorka v poviedkach pútavo a duchaplne odkrýva všetko to, čo robí ženu tajomnou, vzrušujúcou a zároveň nevernou.

Ako sa dostať z otroctva nikotínu, radí vo svojej knihe Ivo Toman

Skutočné telesné abstinenčné príznaky zmiznú o niekoľko dní. Potom už väčšina z nás má len psychické problémy, tvrdí spisovateľ a motivátor Toman.

Na pulty kníhkupectiev prichádza vzrušujúci román Ukradnuté sny

Prvá časť série rozpráva príbeh o sedemnásťročnej Ellie, ktorá musela proti svojej vôli opustiť mesto, v ktorom žila, a školu, v ktorej mala stráviť už len posledný maturitný ročník.

Vychádza román Izabela II. V tieni Notre-Dame

Vzrušujúci príbeh pestrého života krásnej Izabely sa odohráva v stredovekom Francúzsku a čarovnej Florencii, vrcholí a rozuzľuje sa v Paríži.

Na pulty prichádza dielo o jedinečných nástrojoch osobnostného rastu

Kniha Nástroje ponúka stručné prehľady, medzi ktorými takmer isto nájdete tú svoju životnú situáciu, ktorú chcete zmeniť, vyriešiť, posunúť na inú úroveň.

Napínavý kriminálny román Čierny sneh je zo školského prostredia

Kniha z pera nemeckej autorky Lotte Kinskofer prináša vzrušujúci príbeh, ktorý každého čitateľa presvedčí, že toto sa môže stať hocikomu z nás.

Autorka populárnej detektívky Brennanovej bude na Slovensku

Najslávnejšia forenzná antropologička súčasnosti neprichádza pomôcť slovenskej polícii pri objasňovaní nevyriešených vrážd, ale jej túžba po hľadaní pravdy by mohla byť aj pre našu políciu motivujúca.,aktualizované 

Ľudmila Ulická: Zelený stan

Autorka spomína všetky podstatné negatívne črty stalinského, chruščovovského a brežnevovského obdobia, počas ktorých sa udeje všetko podstatné v životoch početných románových protagonistov.

Francúzi nedržia diétu

Dr. Clower ukazuje, ako žiť život na francúzsky spôsob a pritom zostať štíhly a zdravý.

Johannes Gutenberg začal dvojzväzkovú Bibliu tlačiť pred 560 rokmi

Gutenbergova Biblia sa tiež nazýva "Mazarinova", pretože prvýkrát sa objavila v pozostalosti tohto francúzskeho štátnika a kardinála v jeho bohatej knižnici v roku 1760.

Bestseller Päťdesiat odtieňov sivej je erotickým príbehom

Knihe Päťdesiat odtieňov sivej sa podarilo rozdeliť zástup čitateľov na dve polovice. Jedni ju nenávidia, iní milujú. Na svoje si určite prídu čitatelia, ktorí majú radi romantiku s prvkami erotiky.

Mrazivé leto: Triler, ktorý vám nedovolí spať

Hlavné postavy pôsobia reálne ako bežní tínedžeri so svojimi zvyčajnými problémami, starosťami a záujmami.