Quantcast

Knihy

Viete zmeniť názor, alebo si tvrdohlavo stojíte za svojím

Psychológ Adam Grant v knihe Ešte si to premysli ponúka návod, ako uprednostniť duševnú flexibilitu pred tvrdohlavosťou.

Spolok Judášov. Krimitriler od Petra Šlosera

„V poslednom období odhalili niekoľko policajných judášov, ktorí sa spreneverili služobnej policajnej prísahe, takže preto som si dal do názvu túto biblickú postavu,“ hovorí Peter Šloser na margo svojej novej knihy. V sérii Páchateľ neznámy mu vyšli už tri a teraz pribudla štvrtá: Spolok Judášov.

Po hite Dedičkin sľub prichádza Učiteľkina voľba

Keď pred pár mesiacmi vyšiel Dedičkin sľub, nadchol mnohé fanúšičky historických romancí. Krásne napísaný, pútavý a dobrodružný príbeh nás mnohé vtiahol a objavili sme tak svoju novú autorku..

Toto je malá knižná terapia... Porozprávam ti

Zaujímavé, originálne, prosté a pritom také inšpiratívne.

Dievča z ulice obráti jej život hore nohami

Mary Kubica výborne dávkuje napätie a v jednom okamihu vás doslova šokuje. A vy začnete nedočkavejšie čítať a prehŕňať stránky, aby ste sa dozvedeli celú pravdu.

Po 30 rokoch vyšla nová kniha o slovenskom pôrodníctve

Na publikácii pracovalo viac než dva roky 85 autorov.

Litera fest 2022 oslávi najlepšie slovenské knihy

V programe sa už tradične predstavia autori nominovaní na cenu Anasoft litera.

Bazár kníh v Trnave bude súčasťou Národného týždňa charity

Knihy zo všetkých žánrov rozložia priamo na Hlavnej ulici zamestnanci charity.

Woody Allen píše o sebe. Zábavne a pútavo

Mama ma ustavične sekírovala a čudovala sa, ako môže byť niekto s takým vysokým IQ v škole taký sprostý. Aby ste mali predstavu o mojich školských „výkonoch“: na strednej som sa dva roky učil po španielsky, no keď som nastúpil na Newyorskú univerzitu, dal som sa rovno k začiatočníkom – a začal opäť úplne od nuly. Verili by ste, že som vyletel zo skúšky?

Zuzanin dych. Silný príbeh z 2.svetovej vojny

Zuzanin dych je možno ťažké čítanie, ako mnohé iné knihy z 2.svetovej vojny, o holokauste, koncentračných táboroch a utrpení. No tento príbeh má ešte čosi viac, čo vás zasiahne priamo do srdca. Napínavý a silný príbeh je písaný miestami strohým, jednoduchým štýlom, ktorý dáva vyniknúť práve tej atmosfére, ľudským osudom a charakterom, samotnému odkazu.

Od antilopy po Zátopka

Bežecká encyklopédia od jedného z najlepších slovenských bežcov, aktívneho atléta, športového editora Denníka N a fotografa v jednej osobe a Petra Kováča.

Vražedný rituálny vzorec: každá obeť o rok mladšia

Neuveriteľné, Natalie mala už desať. Tak blízko veku najmladšej obete Odpočítavača.

Hrady pre deti – 25 výletov na východe Slovenska

V knižke Hrady pre deti, 3.diel nájdete 25 hradných výletov východného Slovenska a niekoľko ďalších tipov na zaujímavé miesta v bezprostrednom okolí týchto hradov.

Medzinárodná koučka Lenka Lutonská radí ženám - podnikateľkám

Dajte si jasný cieľ a získajte ho!

Ako malá krajina ovplyvňovala svetové dejiny

Winston Churchill počas vojny zhrnul postreh jedného zo svojich generálov: „Kto vlastní Island, drží pištoľ namierenú na Anglicko, Ameriku a Kanadu.“

Slávnostne pokrstili knihu o petržalskom futbale

Publikácia pozostáva zo 160 strán, jej súčasťou je množstvo dobových fotografií, mnohé pochádzajú zo súkromných zbierok.

Metropolitné katedrály

Luxusná publikácia, aká tu ešte nebola.

Majstri sveta

Vzostup, vrchol a pád slovenského hokeja.

Jana Šrámková, autorka románu Biela stužka v tvojich vlasoch, jubiluje

Tento román patrí medzi najpozoruhodnejšie prózy pre mládež v slovenskej literatúre.

Svetoznámy šéfkuchár Joshua Weissman varí pre Slovákov

Svetoznámy kuchár Joshua Weissman má na svojom YouTube kanáli viac ako 6 miliónov odberateľov

Zrútil sa jej celý svet...a prešla transformáciou duše

Táto kniha prináša obraz, aké je to žiť v čistej láske a pravde. Ako si udržať 5D myslenie v 3D svete. Nech sa deje tam vonku čokoľvek, ako zostať tu, vo vnútri, v harmónii.

Digitalizáciou prejdú ďalšie diela s historickou tematikou

Knihy a zborníky, ktoré zvolili na zdigitalizovanie, pochádzajú z 19. storočia a 20. storočia, konkretizovala riaditeľka Záhorskej knižnice.

Vychádza kniha spomienok Eduarda Kukana Diplomat/Moja cesta

Kukan čitateľom prezrádza, ako to funguje v diplomatických salónoch. Pozýva do kuloárov OSN, europarlamentu a ďalších medzinárodných inštitúcií. Pootvára dvere aj do svojho súkromia.

Slovenskô ako maľované

Malí či veľkí, generácia X, Y či Z: na známosť sa dáva, že kto dobrodružne objaviť chce slovenské regióny, hrady a zámky, tradície a kroje či pokrmy írečité spoznať chce, nech do Lidla sa zberá!

Bratislavskú Školu umeleckých remesiel predstavuje nová publikácia

Publikácia vyšla na základe vôbec prvej monografie o ŠUR od teoretičky umenia Ivy Mojžišovej.

Miniknihu básní od Ch. Brontëovej vydražili za 1,6 milióna dolárov

Knižku, rozmermi menšiu než hracia karta, tvorí 15-stranový rukopis z roku 1829. Ide o zbierku desiatich dosiaľ nepublikovaných básní, ktorú predstavili minulý týždeň v New Yorku.

Van Thuan strávil ako vietnamský biskup 13 rokov vo väzení

Jeho príbeh dostal románovú podobu.

RTVS získala cenu Panta Rhei Awards 2021 za knihu Ktosi je za dverami

Kniha prináša najlepšie dialógy Milana Lasicu a Júliusa Satinského, dvoch legiend slovenskej kultúry, z programu Ktosi je za dverami.

NOVINKY NA KNIŽNOM TRHU: Po ktorej knihe siahnete tento mesiac?

Putinovi ľudia autorky Catherine Belton odhaľuje dosiaľ nevypovedaný príbeh, ako sa Vladimir Putin a skupina bývalých príslušníkov KGB dostali k moci a vyrabovali vlastnú krajinu.

Pápež sa vo svojej novej knihe zamýšľa nad hrozbami vojny

Kniha vychádza vo vydavateľstve Solferino a vo vatikánskom vydavateľstve Libreria Editrice Vaticana. To, či publikácia vyjde aj v iných jazykoch, nebolo bezprostredne známe.

Hana Lasicová predstavila knihu Všetko o mojom otcovi

Hana Lasicová vyštudovala ekonómiu na univerzite vo Viedni a komparatívnu literatúru na Sorbonne v Paríži. Žila vo Viedni, Varšave, Manchestri a Paríži.

Pred 90 rokmi sa narodil John Updike, autor „králikovskej“ tetralógie

V roku 1984 vydal i známy román The Witches of Eastwick (Čarodejnice z Eastwicku), ktorý sa v roku 1987 dočkal aj úspešného rovnomenného filmového spracovania.

Peter Škorňa v novej knihe rozhovorov spovedá slovenské osobnosti

Rozhovor je aj pre samotného autora Odklínania ticha veľmi dôležitý. Mlčanie totiž podľa neho škodí nielen vo vzťahoch, ale aj v kritických spoločenských situáciách.

M. Pauer napísal ďalšiu monografiu o svetovom fotografovi Hoffmannovi

Medzi osobnosti, ktoré Hoffmann portrétoval, patrili okrem The Beatles aj Rolling Stones, Bob Dylan či Jimi Hendrix, ale i Marilyn Monroeová, Muhammad Ali alebo Agatha Christieová.

Študentské práce na počesť P. O. Hviezdoslava zhmotnili v zbierke

Možno niekto v sebe objaví doposiaľ skrytý talent a nájde v dnešnej elektronickej dobe záľubu v tvorivom myslení a v poézii, vysvetlil Marek Nemec.

Jenčo: „Vjanočne vichodňarske rozpravočki“ utvoria Vianoce kedykoľvek

Čitateľ sa z príbehov napríklad dozvie, o čom premýšľa vianočný kapor vo vani, ako vznikol adventný kalendár, či ako vyzerajú Vianoce v pekle.

Kunsthalle Bratislava prináša knihu rozhovorov o detskej tvorbe

Knižná novinka čitateľom potvrdí, že cesta k umeniu je u každého iná.

Kniha E. Tekelyovej učí ženy cítiť sa krásnymi bez ohľadu na vek

Tekelyová čitateľkám prezrádza, ako sa priatelí s rokmi ona, čo robí pre svoj vzhľad a kondíciu, aby bola plná energie a mala dôvod na radosť.

Peter Nagy vydal knižku pre deti, ilustrovala ju Zuzana Smatanová

Obrázky namaľovala s veľkým potešením a svoju hravú predstavivosť spojila s veselou fantáziou autora, aby sa čitatelia tejto knižky usmievali ešte viac.

Knižná novinka poukazuje na najrozšírenejšie hoaxy spojené s pandémiou

Autori v publikácii použili kópie príspevkov zo sociálnych sietí, aby ilustrovali rozsah a pestrosť šíriacich sa dezinformácií.