Quantcast
< sekcia Koronavírus

Americká vláda zastaví bezplatné rozosielanie testov na covid

Ilustračná snímka. Foto: TASR/DPA

Vláda počas pandémie opakovane rozosielala americkým domácnostiam, ktoré o to požiadali, bezplatné sady domácich antigénových rýchlotestov na covid.

Washington 29. augusta (TASR) - Americká federálna vláda prestane rozosielať obyvateľom bezplatné testy na ochorenie COVID-19. Informovala o tom v pondelok spravodajská stanica NBC News s odvolaním sa na popredného predstaviteľa administratívy prezidenta USA Joea Bidena.

Vláda počas pandémie opakovane rozosielala americkým domácnostiam, ktoré o to požiadali, bezplatné sady domácich antigénových rýchlotestov na covid. Zásielky prepravovali prostredníctvo poštovej služby USA.

Od piatka 2. septembra sa takéto rozosielanie skončí. Bidenova administratíva chce totiž ušetriť svoje zásoby testov pre prípad, že počas jesene dôjde k opätovnému nárastu počtu nakazených. Ak sa tak stane, rozosielanie bezplatných testov promptne obnovia.

Americká vláda prostredníctvom svojej stránky Covidtests.gov zadarmo rozdistribuovala už približne 600 miliónov testov na covid, uvádza NBC News. Zastavenie programu vláda zdôvodňuje tým, že Kongres USA neposkytol ďalšie financie na jeho pokračovanie.