Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 30. september 2023Meniny má Jarolím
< sekcia Koronavírus

ATP privítala rozhodnutie v prípade Djokovič, vyzvala na očkovanie

Na reklamnom pútači je zobrazená podobizeň srbského tenistu Novaka Djokoviča v Belehrade v pondelok 10. januára 2022. Foto: TASR/AP

Riadiaci orgán mužského svetového tenisu opätovne zdôraznil, že nabáda hráčov, aby sa nechali zaočkovať proti koronavírusu.

Londýn 11. januára (TASR) - Asociácia tenisových profesionálov (ATP) privítala verdikt austrálskeho súdu. Ten v pondelok anuloval rozhodnutie o zrušení víza pre Novaka Djokoviča. Srba prepustili z detenčného zariadenia v Melbourne a líder svetového rebríčka sa tak mohol začať pripravovať na Australian Open. Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke však stále zvažuje, či si uplatní osobnú právomoc opätovne vízum zrušiť.

"ATP plne rešpektuje, že Austrálčania vynaložili v boji s pandémiou koronavírusu veľa úsilia a uplatňujú prísnu imigračnú politiku. Novak Djokovič odletel do Melbourne, pretože bol presvedčený, že po udelení potrebnej zdravotnej výnimky je všetko v súlade s pravidlami. Udalosti, ktoré viedli k zrušeniu jeho víza a následne k súdu, napáchali škody na všetkých frontoch. Ublížili aj Novakovi a narušili jeho prípravu na Australian Open. Vítame však rozhodnutie súdu a tešíme sa, že úvodný grandslam roka prinesie dva týždne vzrušujúceho tenisu," uvádza sa v stanovisku ATP.

Riadiaci orgán mužského svetového tenisu opätovne zdôraznil, že nabáda hráčov, aby sa nechali zaočkovať proti koronavírusu. "Všetkým hráčom pôsobiacim na okruhu ATP odporúčame, aby sa zaočkovali. Z hľadiska vedeckého i zdravotného je dokázané, že vakcína je najúčinnejšia zbraň v boji proti ochoreniu COVID-19. Pre tenistov je očkovanie v čase pandémie nevyhnutné aj v súvislosti s čoraz striktnejšími cestovnými obmedzeniami. Je pre nás povzbudzujúce, že 97 percent tenistov z elitnej svetovej stovky sa pred tohtoročným Australian Open dalo zaočkovať."