Quantcast
< sekcia Koronavírus

Banskobystrický kraj bude očkovať v obciach s nízkym záujmom o vakcínu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Priestor bude aj pre otázky verejnosti, ktoré zodpovie priamo na mieste lekár.

Banská Bystrica 3. septembra (TASR) - Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pošle počas budúceho týždňa do desiatich obcí, v ktorých je najnižšia zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19 v rámci kraja, výjazdové očkovacie jednotky. Priestor bude aj pre otázky verejnosti, ktoré zodpovie priamo na mieste lekár. TASR o tom v piatok informovala Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK v Banskej Bystrici.

Rozhodli sme sa veľmi úzko zacieliť na desať obcí, ktoré podľa zverejnených dát patrili k tým s najnižšou zaočkovanosťou. Oslovili sme starostov, predstaviteľov cirkví i sociálnych pracovníkov a od pondelka (6. 9.) začíname. Okrem očkovania sme vyhradili čas i pre otázky verejnosti v súvislosti s očkovaním,“ konštatoval šéf kraja Ján Lunter.

Očkovanie sa v pondelok uskutoční v komunitnom centre v obci Sútor, ďalší deň sa výjazdová služba presunie do kultúrneho domu v Cakove a na Obecný úrad Radnovce. V stredu (8. 9.) výjazdové očkovanie pokračuje v obciach Kesovce a Barca, vo štvrtok (9. 9.) mobilné jednotky zaočkujú obyvateľov Hostišoviec a Lentvory. V posledný deň pracovného týždňa prejde výjazdová očkovacia služba postupne obce Nandraž, Rybník a Sása.

Výjazdové tímy budú mať k dispozícii vakcínu Comirnaty od spoločností Pfizer/BioNTech a jednodávkovú vakcínu Janssen od výrobcu Johnson&Johnson.