Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Koronavírus

Biden zvažuje povinné očkovanie pre zamestnancov federálnych úradov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Biden vo svojom vyhlásení uviedol, že "v posledných dňoch sme (v USA) zaznamenali zvýšenú zaočkovanosť, ale musíme to urobiť lepšie."

Washington 28. júla (TASR) - Prezident USA Joe Biden v utorok vyhlásil, že Spojené štáty sa "musia zlepšiť" v očkovaní proti nákazlivej chorobe COVID-19, a potvrdil, že sa "uvažuje" o "povinnom očkovaní" zamestnancov federálnych úradov. Informovala o tom agentúra AFP.

Biden vo svojom vyhlásení uviedol, že "v posledných dňoch sme (v USA) zaznamenali zvýšenú zaočkovanosť, ale musíme to urobiť lepšie."

Avizoval, že vo štvrtok načrtne ďalšie kroky v kampani, ktorej cieľom je zaočkovanie ďalších Američanov.

Biden potvrdil, že v jeho administratíve "sa uvažuje o požiadavke, aby sa všetci pracovníci federálnych úradov zaočkovali proti koronavírusu," pretože počet prípadov infekčnejším delta variantom koronavírusu SARS-CoV-2 stúpa po celých Spojených štátoch a značná časť Američanov očkovanie stále odmieta.

AFP poznamenala, že táto Bidenova odpoveď na konkrétnu otázku novinára prišla deň po tom, čo sa ministerstvo pre záležitosti veteránov stalo prvou federálnou agentúrou, ktorá od svojich zdravotníckych pracovníkov vyžaduje, aby sa dali zaočkovať proti covidu.

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psakiová v utorok na brífingu uviedla, že vládne úrady majú pri implementovaní tejto požiadavky voľné ruky. Dodala, že vláda bude "naďalej hľadať spôsoby, ako chrániť našich zamestnancov a zachrániť viac životov".