Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 21. september 2023Meniny má Matúš
< sekcia Koronavírus

Británia hlási po prvý raz viac ako 100.000 nových prípadov nákazy

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Británia je podľa agentúry AFP jednou z najviac zasiahnutých krajín, čo sa týka koronavírusu, v Európe.

Londýn 22. decembra (TASR) - Spojené kráľovstvo zaznamenalo za uplynulých 24 hodín viac ako 100.000 nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Ide o najvyšší počet od začiatku pandémie. Informovala o tom v stredu televízia Sky News.

Za uplynulých 24 hodín bolo hlásených celkovo 106.122 nových prípadov. Denná bilancia tak v krajine po prvý raz prekročila stotisícovú hranicu. Zaznamenaných bolo aj ďalších 140 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19. V súčasnosti leží v nemocnici vyše 8000 ľudí, z toho 849 potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie.

Nárast počtu prípadov má na svedomí nový variant omikron, uvádza Národná zdravotná služba (NHS). Televízia BBC podotkla, že britský premiér Boris Johnson zatiaľ neoznámil, či po Vianociach zavedenie nové opatrenia s cieľom zabrániť rýchlemu šíreniu nového infekčnejšieho variantu.

Británia je podľa agentúry AFP jednou z najviac zasiahnutých krajín, čo sa týka koronavírusu, v Európe. Od začiatku pandémie úrady potvrdili takmer 150.000 obetí covidu a testy odhalili viac ako 11 miliónov prípadov nákazy.

Tamojšia vláda nalieha na verejnosť, aby neváhala a dala sa zaočkovať treťou dávkou vakcíny. Podľa aktuálnych štatistík bolo preočkovaných vyše 30 miliónov obyvateľov ostrovného kráľovstva. Z toho vyše šesť miliónov ľudí dostalo za posledný týždeň posilňujúcu tretiu dávku vakcíny. Len v utorok dostalo takzvaný "booster shot" 968.665 ľudí.