Quantcast
< sekcia Koronavírus

Chorvátsko ruší od soboty prakticky všetky covidové obmedzenia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Nosenie ochranných rúšok na verejných miestach bude závisieť od samotných jednotlivcov a za nenosenie takýchto tvárových masiek už úrady nebudú dávať njaké tresty.

Záhreb 7. apríla (TASR) - Chorvátsko zruší v sobotu takmer všetky pandemické obmedzenia, povinné zostane len nosenie ochranných rúšok v zdravotníckych zariadeniach a opatrovateľských domovoch. Vo štvrtok to oznámila chorvátska krízová komisia, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra HINA.

Prakticky všetky súčasné obmedzenia zavedené na zastavenie šírenia koronavírusu prestanú platiť v piatok o polnoci, spresnil šéf komisie a minister vnútra Davor Božinovič.

Nosenie ochranných rúšok na verejných miestach bude závisieť od samotných jednotlivcov a za nenosenie takýchto tvárových masiek už úrady nebudú dávať njaké tresty, dodal Božinovič. Upozornil však, že stále budú povinné v nemocniciach a opatrovateľských domovoch.

Občania Európskej únie budú môcť vstúpiť na územie Chorvátska bez akýkoľvek podmienok, ale tí, čo budú prichádzať z ostatných krajín, musia pri vstupe na chorvátske územie predložiť covidové certifikáty.