Koronavírus

Google, Facebook a Lyft chcú, aby sa ich zamestnanci zaočkovali

TASR, 29. júla 2021 9:35

Spoločnosť Facebook takisto oznámila, že jej zamestnanci v kanceláriách budú musieť byť zaočkovaní.

Na archívnej snímke z 17. júla 2006 zamestnanci Google kráčajú okolo nápasu v sídle spoločnosti v Mountain View. Foto: TASR/AP
Washington 29. júla (TASR) - Americké spoločnosti Google, Facebook a Lyft v stredu oznámili, že od svojich zamestnancov vracajúcich sa do kancelárií budú žiadať očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica NBC News.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Google Sundar Pichai oznámil, že každý zamestnanec vracajúci sa do práce v niektorom z kancelárskych priestorov spoločnosti sa musí dať zaočkovať. Google túto požiadavku v najbližších týždňoch zavedie do platnosti na území USA a v ďalších mesiacoch ju podľa Pichaia rozšíri aj do iných častí sveta.

Spoločnosť podľa riaditeľa bude brať do úvahy miestne podmienky a opatrenie zavedie až vtedy, keď budú vakcíny dostatočne dostupné v oblasti, kde zamestnanec vykonáva svoju prácu.

Pichai zároveň oznámil, že postupný návrat zamestnancov spoločnosti Google do kancelárií sa začne až 18. októbra. Pôvodne bol plánovaný na september.

Spoločnosť Facebook takisto oznámila, že jej zamestnanci v kanceláriách budú musieť byť zaočkovaní.

"Zavádzanie tohto opatrenia do platnosti bude závisieť od miestnych podmienok a opatrení," povedala Lori Golerová, viceprezidentka Facebooku pre oblasť ľudských zdrojov. Spoločnosť má podľa jej slov pripravený postup aj pre osoby, ktoré sa zo zdravotných a iných dôvodov nemôžu dať zaočkovať.

Povinné očkovanie bude od svojich zamestnancov vyžadovať aj spoločnosť Lyft, ktorá ponúka služby v oblasti zdieľanej dopravy a donášky potravín. Vedenie spoločnosti takisto oznámilo, že návrat zamestnancov do kancelárií posúva na 2. februára 2022.

Americký prezident Joe Biden v utorok potvrdil, že sa "uvažuje" o "povinnom očkovaní" zamestnancov federálnych úradov, a avizoval, že vo štvrtok načrtne ďalšie kroky v kampani, ktorej cieľom je zaočkovanie ďalších Američanov.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

21. marca 2024 16:31

Dobrovodský sa už podnetmi pokút počas pandémie COVID-19 nezaoberá
Dobrovodský zistil porušenie práv človeka bez domova, ktorý počas núdzového stavu v období pandémie COVID-19 dostal dve pokuty pre porušenie zákazu vychádzania.

sk
21. marca 2024 15:54

Róberta B. z kauzy zneužitia pandemickej pomoci previezli na Slovensko
Po prílete bol Róbert B. predvedený pred sudcu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý rozhodol o jeho vzatí do väzby, dodala hovorkyňa.

sk
6. marca 2024 21:56

Vedci skúmali muža, ktorý sa dal 217-krát očkovať proti covidu
Zistili, že jeho imunitný systém nielenže funguje úplne normálne, ale mal zvýšenú úroveň niektorých imunitných buniek a protilátok proti SARS-CoV-2 ako u ľudí, ktorí dostali iba tri očkovacie dávky.

skPoužívaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac