Quantcast
< sekcia Koronavírus

Hlavný hygienik odporúča stále dodržiavať zvýšený hygienický štandard

Na archívnej snímke hlavný hygienik SR Ján Mikas. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Za ochranu vlastného zdravia a zdravia svojich najbližších musí prevziať zodpovednosť každý jeden z nás, povedal Mikas.

Bratislava 31. marca (TASR) - Hlavný hygienik SR Ján Mikas odporúča stále dodržiavať zvýšený hygienický štandard. Podľa jeho slov je to jednoduchá cesta, ako znižovať riziko šírenia COVID-19, ale aj iných respiračných infekcií. TASR jeho stanovisko poskytla hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

"Zrušenie plošných obmedzení prevádzok a hromadných podujatí v praxi znamená, že za ochranu vlastného zdravia a zdravia svojich najbližších musí prevziať zodpovednosť každý jeden z nás," povedal Mikas. Okrem očkovania a nosenia respirátora by sa podľa hlavného hygienika mali stále dodržiavať postupy, ktoré sú súčasťou prevencie proti šíreniu nákazy.

Mikas pripomenul, že v čase pretrvávajúcich vysokých prírastkov nových prípadov ochorenia, má ich dodržiavanie význam. Preto ich ÚVZ SR zapracoval do odporúčaní hlavného hygienika SR. "Jednotlivé postupy majú odporúčací charakter a pomôžu vám znižovať riziko infekcie v špecifických situáciách či prevádzkach," ozrejmil Mikas. Možno ich nájsť na webovej stránke ÚVZ SR.