Quantcast
< sekcia Koronavírus

I. Husár: Športovanie sa po dvoch rokoch pandémie vracia do normálu

Na snímke štátny tajomník pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) Ivan Husár. Foto: TASR - Jakub Kotian

Povinnosť nosiť respirátory na hromadných podujatiach a v interiéroch zostáva naďalej v platnosti.

Bratislava 9. marca (TASR) - Organizované športovanie sa po dvoch rokoch pandémie vracia do normálu. Uviedol to štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre oblasť športu Ivan Husár. Vláda SR v stredu odsúhlasila uvoľnenie opatrení.

Organizovaní športovci budú od 14. marca opäť športovať v predkoronovom režime. Rušia sa posledné obmedzenia, ktorými boli maximálny počet 100 športovcov na hromadnom podujatí (napríklad tréning, beh, zápas) a maximálne jedna osoba na 15 m2 vo fitnescentre.

"Som rád, že sa organizovaný šport dostáva opäť do starých koľají," opísal Husár. Poukázal, že išlo o veľmi náročné obdobie pre kluby, športovcov i rodičov.

Súbor uvoľnení znamená i to, že už nebude regulovaný počet divákov na športových podujatiach, do normálu sa vracajú športové súťaže a tréningy, ako aj režim vo fitnescentrách, wellnes, akvaparkoch, kúpeľoch, bazénoch a plavárňach. Organizovaní športovci už nebudú musieť riešiť ani logistiku, keďže obmedzenia končia aj v doprave a ubytovaní.

Povinnosť nosiť respirátory na hromadných podujatiach a v interiéroch zostáva naďalej v platnosti. "Napriek eufórii z uvoľnenia opatrení vyzývam všetkých, aby aj naďalej dbali na zvýšenú opatrnosť a hygienu: často si umývali ruky, nosili rúška a zdravo sa stravovali," uzavrel Husár.