Quantcast
< sekcia Koronavírus

Izrael zaznamenal viac než 6000 prípadov nákazy za jeden deň

Na archívnej snímke zo 7. januára 2021 izraelský zdravotník naťahuje do striekačky vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od spoločností Pfizer/BioNTech, ktorou zaočkuje seniora v meste Ašdod na juhu Izraela. Foto: TASR/AP

Počet vážne chorých pacientov s koronavírusom sa súčasne blíži k hranici 400.

Tel Aviv 10. augusta (TASR) - Izrael v utorok - prvýkrát za uplynulých šesť mesiacov - zaznamenal viac než 6000 nových prípadov nákazy koronavírusom. Podľa izraelského ministerstva zdravotníctva, za pondelok zaregistrovali 6275 prípadov, informuje agentúra DPA.

Počet vážne chorých pacientov s koronavírusom sa súčasne blíži k hranici 400. V utorok bolo v nemocniciach v Izraeli 394 pacientov s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19, pričom stav 87 z nich označili za kritický.

Izrael má plne zaočkovaných proti koronavírusu približne 58 percent z 9,4 milióna obyvateľov. Podľa údajov izraelského ministerstva zdravotníctva však účinnosť vakcíny Pfizer/Biontech v krajine od začiatku júna výrazne poklesla.

Táto vakcína má podľa ministerstva v súčasnosti už len 39-percentnú účinnosť, čo sa týka ochrany pred infenciou. Ochrana proti ťažkému priebehu ochorenia je však stále zhruba 91-percentná.

V Izraeli sa podobne ako v iných krajinách momentálne šíri vysokonákazlivý koronavírusový variant delta.

V dôsledku stúpajúceho počtu infekcií platia v Izraeli opäť sprísnené opatrenia, medzi nimi aj povinnosť nosenia rúšok pri podujatiach v exteriéri s viac než 100 účastníkmi. Aj na podujatiach s menej než 100 návštevníkmi sa môžu zúčastniť len zaočkovaní, ľudia, ktorí sa z ochorenia COVID-19 zotavili alebo ľudia s negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Negatívnym testom sa musia preukázať aj deti, pričom ministerstvo zdravotníctva nevylúčilo ďalšie sprísnenie opatrení, pripomína DPA.