Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Koronavírus

Jill Bidenová mala po vyše roku opäť pozitívny test na covid

Na archívnej snímke prvá dáma USA Jill Bidenová. Foto: TASR/AP

U 72-ročnej Bidenovej sa prejavili "len mierne symptómy" ochorenia, uviedla jej hovorkyňa.

Washington 5. septembra (TASR) — Prvá dáma USA Jill Bidenová mala v pondelok pozitívny test na ochorenie COVID-19. Výsledok testu jej manžela Joea Bidena bol negatívny, informovali agentúry AFP a AP s odvolaním sa na Biely dom.

U 72-ročnej Bidenovej sa prejavili "len mierne symptómy" ochorenia, uviedla jej hovorkyňa s tým, že sa bude liečiť v letnom rodinnom sídle v meste Rehoboth Beach v štáte Delaware.

Joe Biden (80) absolvoval covidový test v pondelok večer s negatívnym výsledkom. Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierreová uviedla, že prezident podstúpi ďalšie testy a bude monitorovaný z hľadiska symptómov.

Bidenovci navštívili v sobotu štát Florida, kde sa oboznámili so situáciou po prechode hurikánu Idalia. Biden strávil časť predĺženého víkendu v rezidencii v Delaware, v pondelok na Sviatok práce sa zúčastnil na odborárskom podujatí vo Filadelfii, odkiaľ sa vrátil do Bieleho domu.

Manželia Bidenovci sa nakazil covidom aj minulé leto. V USA v posledných týždňoch zaznamenali nárast prípadov covidu a hospitalizácií.